Медична опіка: як втілити на практиці

377

Запитання

Що включає в себе медична опіка, як напрям діяльності медичних працівників і конкретно медичних сестер?

Відповідь

У сучасній галузі охорони здоров’я одночасно застосовують два важливих напрями діяльності медичних фахівців. Це медична допомога, яка грунтується на засадах етіотропної, патогенетичної та саногенетичної терапії, та медична опіка, що переважно стосується біологічних, психологічних, соціальних і емоційних відповідей хворого на патологічний процес, особливо хронічний, або дії медичних працівників із профілактичною метою.

Медична опіка: як втілити на практиціЧитайте: "Сучасні медичні бібліотеки: повний перелік та послуги для кожного медпрацівника"

 

Медична опіка насамперед стосується турботи про індивідуальні особливості перебігу хвороби у конкретної людини та зміни її поведінки у процесі виконання лікувально­-профілактичних заходів. Сестринська опіка, що є багатовекторною і багаторівневою, дає змогу уникнути або запобігти негативних наслідків неадекватної поведінки хворого, що знижують якість його життя.

Найважливіший акцент медичної опіки у сімейній медицині спрямований на пацієнта та його родину, яка є активним учасником в управлінні здоров’ям хворого. Медична сестра самостійно моніторить вплив різних лікувально-­профілактичних засобів на перебіг хвороби у конкретних осіб, тобто бере активну участь в управлінні профілактикою хвороби та її ускладнень, а також індивідуальним і громадським здоров’ям населення територіальних громад. 

Медична опіка: як втілити на практиціЧитайте: "Реформа сільської медицини: чого чекати згідно з новим законопроектом"

 

У загально-методологічному розумінні медична опіка трактується авторами як погодження стосунків між медичним працівником і пацієнтом, у яких перший виконує функцію менеджера щодо застосування лікувально­профілактичних засобів, володіючи спеціальними знаннями та навичками, керуючись деонтологічними зобов’язаннями перед пацієнтом і глибоким розумінням його інтересів.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Економія фонду оплати праці: як правильно використати

У межах фонду оплати праці (далі — ФОП) керівник бюджетної установи має право заохочувати працівників добросовісно й ефективно виконувати обов’язки, встановлюючи при цьому додаткові премії та інші виплати за рахунок економії такого фонду. Розглянемо джерела утворення економії ФОП і поміркуємо, як правильніше її використовувати.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою