Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВ
Запитання
Які локальні документи потрібно розробити щодо санітарно-гігієнічного режиму у центральному стерилізаційному відділенні?
Відповідь
Керівники закладів охорони здоров’я, у складі яких є стерилізаційні відділення, зберігають у закладі примірник Правил № 552 та ознайомлюють з документом працівників. Радимо оформити це внутрішнім наказом, отримати підписи працівників, що вони ознайомилися з Правилами № 552, а ще ліпше — додатком до наказу затвердити локальну інструкцію чи порядок щодо проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації. Локальний документ складають на основі Правил № 552.
У тесті локального наказу бажано визначити осіб, відповідальних за впровадження Правил № 552.
Наприклад, комісії з інфекційного контролю доручають розробити порядок очищення та санітарного оброблення приміщень для уникнення контамінації обладнання, медичних виробів, пакувальних та маркувальних матеріалів.
Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування
Оскільки Наказ № 552 набув чинності 1 вересня 2016 року, то завбачливо вчинили керівники, які підготували локальний наказ завчасно і датували його відповідно — 01.09.2016.
Читайте: "Контроль качества стерилизации: методы, основные положения"
Зазвичай порядок дезінфікування, ПСО та стерилізації медичних виробів на рівні ЗОЗ визначає та контролює комісія з інфекційного контролю, яка працює відповідно до Типового положення про Комісію з інфекційного контро- лю закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236.
Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування.