Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВ

870

Запитання

Які локальні документи потрібно розробити щодо санітарно-гігієнічного режиму у центральному стерилізаційному відділенні?

Відповідь

Керівники закладів охорони здоров’я, у складі яких є стерилізаційні відділення, зберігають у закладі примірник Правил № 552 та ознайомлюють з документом працівників. Радимо оформити це внутрішнім наказом, отримати підписи працівників, що вони ознайомилися з Правилами № 552, а ще ліпше — додатком до наказу затвердити локальну інструкцію чи порядок щодо проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації. Локальний документ складають на основі Правил № 552.

У тесті локального наказу бажано визначити осіб, відповідальних за впровадження Правил № 552.

Наприклад, комісії з інфекційного контролю доручають розробити порядок очищення та санітарного оброблення приміщень для уникнення контамінації обладнання, медичних виробів, пакувальних та маркувальних матеріалів.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування

Оскільки Наказ № 552 набув чинності 1 вересня 2016 року, то завбачливо вчинили керівники, які підготували локальний наказ завчасно і датували його відповідно — 01.09.2016.

Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВЧитайте: "Контроль качества стерилизации: методы, основные положения"

Зазвичай порядок дезінфікування, ПСО та стерилізації медичних виробів на рівні ЗОЗ визначає та контролює комісія з інфекційного контролю, яка працює відповідно до Типового положення про Комісію з інфекційного контро- лю закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
5072

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
97658