Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВ

1171

Запитання

Які локальні документи потрібно розробити щодо санітарно-гігієнічного режиму у центральному стерилізаційному відділенні?

Відповідь

Керівники закладів охорони здоров’я, у складі яких є стерилізаційні відділення, зберігають у закладі примірник Правил № 552 та ознайомлюють з документом працівників. Радимо оформити це внутрішнім наказом, отримати підписи працівників, що вони ознайомилися з Правилами № 552, а ще ліпше — додатком до наказу затвердити локальну інструкцію чи порядок щодо проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації. Локальний документ складають на основі Правил № 552.

У тесті локального наказу бажано визначити осіб, відповідальних за впровадження Правил № 552.

Наприклад, комісії з інфекційного контролю доручають розробити порядок очищення та санітарного оброблення приміщень для уникнення контамінації обладнання, медичних виробів, пакувальних та маркувальних матеріалів.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування

Оскільки Наказ № 552 набув чинності 1 вересня 2016 року, то завбачливо вчинили керівники, які підготували локальний наказ завчасно і датували його відповідно — 01.09.2016.

Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВЧитайте: "Контроль качества стерилизации: методы, основные положения"

Зазвичай порядок дезінфікування, ПСО та стерилізації медичних виробів на рівні ЗОЗ визначає та контролює комісія з інфекційного контролю, яка працює відповідно до Типового положення про Комісію з інфекційного контро- лю закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування.

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121933

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135638

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10823