Як списати залишки підконтрольних речовин в ампулі та виправити помилки у звіті
Запитання
Як правильно списати невикористані залишки наркотичних засобів з ампули? Та чи можна виправити неточність у звіті, який уже подали до Держлікслужби? У звіті не зазначили кількості препарату, який повернув опікун померлого пацієнта. Препарат знищили з дотриманням вимог
Відповідь
За результатами знищення невикористаних залишків наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — підконтрольні речовини) у відкритих ампулах складіть Акт про знищення (видалення).
Оформте один примірник документа в паперовій або, якщо маєте технічну можливість, електронній формі згідно з додатком 4 до Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, та контролю за їх обігом, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2009 № 589 (далі — Порядок № 589).
Акт мають засвідчити підписами члени комісії. Зберігайте документ у закладі протягом строку дії ліцензії. Такі вимоги встановлює Порядок № 589:
Зверніть увагу! Знищувати (видаляти) невикористані залишки підконтрольних речовин у відкритих ампулах (флаконах) ЗОЗ має право самостійно. Тобто не потрібно погоджувати з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі — Держлікслужба) та залучати представника структурного підрозділу з питань боротьби з наркозлочинністю територіального органу Національної поліції (Порядок № 589).
Законодавство не передбачає, коли знищувати підконтрольні речовини у відкритих ампулах. Рекомендуємо не залишати відкриті ампули, а знищувати їхній вміст одразу, як виконали призначення лікаря.
Членами комісії можуть бути:
- черговий лікар;
- лікар, який призначав наркотичні (психотропні) лікарські засоби;
- медична сестра, яка виконувала призначення.
Порядок знищення залишків підконтрольних речовини у відкритих ампулах та склад комісії затверджує керівник ЗОЗ локальним наказом.
Зверніть увагу! Акти про знищення залишків у відкритих ампулах не потрібно надсилати до Держлікслужби.
Щодо другого запитання — виправляти неточності у звіті можна і треба.
Якщо звіт, який подали до Держлікслужби, містить неповні або помилкові дані, не чекайте коли працівники Держлікслужби встановлять факт подання недостовірних даних. Переробіть звіт і подайте повторно. Додайте до нього супровідний лист, у якому обґрунтуйте причини вважати недійсним попередньо поданий звіт.
