Списання ліків, придбаних за гроші пацієнта

387

Запитання

У закладі через недостатність державного фінансування частину ліків отримують від пацієнта, за його кошти. Їх списують разом з лікарськими засобами, придбаними за бюджетні кошти?

Відповідь

+

Ні. У листку призначень ставлять відмітку «Ліки пацієнта». Зберігатися такі препарати мають у хворого. Якщо засіб має зберігатися в холодильнику, його кладуть в окремий пакетик, на якому вказують прізвище пацієнта, номер палати тощо. (Дізнайтеся про норми зберігання наркотичних лікарських засобів у закладі)

Просіть пацієнта надавати чеки за самостійно придбані ліки та ретельно їх зберігайте. Якщо лікарський засіб був неякісним, чек допоможе з’ясувати, в якій аптеці і коли його було придбано.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Осучаснюємо аптечку

Аби пацієнти не нашкодили собі, самостійно обираючи ліки і медвироби, медичним працівникам варто проконсультувати їх щодо складу домашньої аптечки. Адже про ті засоби, які успішно використовують не один рік, хворі можуть навіть не знати. До того ж є чимало аналогів традиційним лікарським засобам і медвиробам, які застосовувати набагато зручніше. Про них і розповімо у статті

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризація ліків і медвиробів у КНП

З’ясуйте порядок проведення інвентаризації лікарських засобів і медичних виробів у КНП. Хто проводить? Що і як інвентаризувати? Як оформлювати результати інвентаризації медикаментів?
5820

Облік та списання бактерицидних ламп: документи й інструкція

Дізнайтеся, за якими формами обліковувати та списувати бактерицидні лампи, які дані обов’язково вказати в цих документах, як розрахувати показник загального утворення відходів та найвигідніше утилізувати відпрацьовані бактерицидні лампи
12829