Облік фіксажу
Запитання
Як у медичному закладі вести облік фіксажу, проявників, регенераторів?
Відповідь
Щодо ведення обліку проявників, регенераторів, фіксажу зазначимо таке. Відповідно до Положення про упорядкування рентгенологічних досліджень, затвердженого Наказом № 340, проявлення рентгенівської плівки проводять за інструкцією з обов’язковим щоденним визначенням часу проявлення та кількості використаного відновника. При збільшенні часу проявлення у 2,5 рази проявник необхідно замінити.
Це означає, що для визначення (обліку та списання) норм використання проявників, регенераторів, фіксажу тощо потрібно послуговуватися інструкціями виробників, які є у комплекті до засобів.
У закладі охорони здоров’я локальним наказом керівника можна затвердити норми використання рентгенплівки та норми використання витратних матеріалів у відділі променевої діагностики. Зокрема, можна порахувати місячну потребу закладу у проявнику і регенераторі для автоматичного оброблення. Аналогічно — фіксажу і регенератора для автоматичного оброблення.
Читайте: "Медичні інформаційні технології в Україні"
Підбиваючи підсумки: Плівку списують з бухгалтерського обліку на основі медичних карт стаціонарного (амбулаторного) хворого або історій розвитку дитини, даних Журналу запису рентгенологічних досліджень, Карти профілактичних флюорографічних досліджень та Локальних нормативів використання рентгенплівки на одне дослідження (у разі їх наявності у закладі).
Зіпсовану плівку списують з бухгалтерського обліку на основі відповідних актів, фіксаж — на основі нормативів використання фіксажу, наведених в інструкції виробника або на основі Локальних нормативів, затверджених наказом керівника.
Читайте: "Електронний реєстр пацієнтів: основні положення"
Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:
Мовою закону про раннє виявлення онкозахворювань у населення
Виявляти онкозахворювання в пацієнтів на ранніх стадіях — обов’язок не лише лікарів, а й молодших спеціалістів з медичною освітою. Однак якість їхньої роботи залежить від того, як її організує керівник — головна медична сестра. Що входить до спеціалізованої онкологічної допомоги та які обов’язки головної медичної сестри під час її надання, дізнайтеся з публікації