МОЗ розповіло, як відбуватиметься розподіл в інтернатуру в 2025 році

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Інформуємо — не панікуємо

Розподіл в інтернатуру в 2025 році суттєво відрізняється від попередніх років

МОЗ розповіло, як відбуватиметься розподіл в інтернатуру в 2025 році

У 2025 році розподіл в інтернатуру вперше відбуватиметься в електронній системі рейтингового розподілу (далі — електронна система, ЕСРР). Це інструмент, що автоматизує процес і забезпечує його прозорість і справедливість.

Зміни у БПР медиків

Функціонал ЕСРР

Електронна система створена на Платформі Дія.Engine за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа. Адміністрування та технічну підтримку Системи забезпечує державне підприємство «Електронне здоров’я».

ЕСРР автоматизує процес розподілу магістрів за медичними спеціальностями в інтернатуру і робить його абсолютно прозорим. 

В електронній системі накопичуються дані про успішність випускників закладів вищої освіти (ЗВО). На підставі цих даних система розраховує конкурсний бал і рейтинг випускників, автоматизовано проводить рейтинговий розподіл в інтернатуру. До того ж ЕСРР збирає та зберігає дані про інтернів, які проходять підготовку в інтернатурі та формує електронні документи щодо її проходження. У результаті, система забезпечить електронний супровід усього процесу підготовки в інтернатурі: від вступу і до завершення та формування сертифіката лікаря-спеціаліста.

ЕСРР виключає можливість зовнішнього втручання у процес рейтингового розподілу до інтернатури та впливу на його результати. Орім того, вона інтегрована до єдиного порталу вакансій у закладах охорони здоров’я. Отже, інтерни проходитимуть практичну частину підготовки за обраною спеціальністю на посадах, яких реально потребують ЗОЗ. 

Анжела Абанкіна експерт з охорони здоров’я
Ознайомтеся з аналізом змін в обов’язкових профілактичних медичних оглядах працівників із 1 жовтня 2024 року. З’ясуєте, як організувати й провести медогляди працівників за новими вимогами. Зорієнтуєтеся, які обстеження й дослідження потрібні та як оформити їхні результати.

Порядок розподілу в інтернатуру

У 2025 році розподіл в інтернатуру відбуватиметься з урахуванням автоматизованого розрахунку конкурсного балу серед усіх випускників закладів вищої медичної освіти — усіх бюджетників, а також контрактників, які виявили бажання взяти участь. Випускник уперше зможе обрати бажане місце за спеціальністю з усіх наданих місць для державного розподілу в межах цілої країни. 

ЗВО зареєструвалися в електронній системі до 1 травня. Вони внесуть дані про випускників та їхню успішність до 12 червня. Частину інформації система отримає з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Лише після цього із з 12 до 22 червня в системі зможуть зареєструватися випускники, які перевірять дані щодо своєї освіти та успішності. 

Розрахунок рейтингу відбудеться автоматично 23 червня. Після розрахунку і формування рейтингу випускник матиме тиждень (з 24 червня до 1 липня), щоб подати до п’яти заявок на розподіл.

Рейтинговий бал формується з чотирьох показників:

  • КРОК-1 або КРОК Б (20% балу);
  • КРОК-2 (40%);
  • ОСКІ (20%);
  • середній бал випускника за всі роки навчання (20%).

Розрахунок — з точністю до 0,00001. 

Перша черга електронного розподілу успішно відбулася в березні для випускників спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» для проходження інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія».  

У другій черзі розподілу, запланованій на 3 липня, візьмуть участь майже 3200 випускників-бюджетників за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія». Окрім того, за бажанням участь у розподілі в інтернатуру зможуть взяти й випускники-бюджетники за спеціальністю «Стоматологія» та випускники-контрактники за усіма медичними спеціальностями, яких разом близько 3000.

Кількості вакантних місць, які надали ЗВО у системі та ЗОЗ на порталі вакансій, буде достатньою, щоб забезпечити місцем кожного, хто братиме участь у розподілі.

Як надавати платну послугу «Чекап»

Міждисциплінарний підхід до розподілу в інтернатуру

Випускники за спеціальністю 228 «Педіатрія» можуть проходити інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби», а випускники за спеціальністю 222 «Медицина» — за спеціальністю «Педіатрія» та «Дитяча хірургія». 

Також випускники за спеціальністю 228 «Педіатрія» можуть вибрати такі спеціальності в інтернатурі як «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія», «Ортопедія і травматологія», «Отоларингологія», «Офтальмологія», «Дерматологія», «Судово-медична експертиза».

Самостійний вибір місця проходження інтернатури

Випускники-бюджетники зможуть відмовитися від участі у рейтинговому розподілі і пройти повторний розподіл наступного року. Випускники-контрактини також зможуть взяти участь у розподілі на державні місця або ж вибрати інші й навчатися за контрактом.

Окремі категорії випускників бюджетної форми навчання мають право відмовитися від місця в інтернатурі на державному розподілі та вибрати його самостійно. А саме:

  • ті, хто має I або ІІ групу інвалідності, інвалідність внаслідок війни;
  • ті, чиї дружина / чоловік, один з батьків / людей, які їх заміняють, мають інвалідність I або II групи;
  • матір / батько дитини до трьох років або дитини до шести років, яка потребує догляду за медичними показаннями; 
  • вагітні; 
  • одинокі матір або батько дитини до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю;
  • випускники, що мешкали на тимчасово окупованих територіях та були переведені на навчання за державним замовленням до 2021 року включно;
  • випускники, чиї чоловік / дружина проходять військову службу (крім строкової) у державних військових формуваннях або органах внутрішніх справ.

Випускники з пільгових категорій, у тому числі особи з-поміж військових, які проходили військову службу під час воєнного стану в Україні та були звільнені у запас, мають право проходити підготовку в інтернатурі коштом державного бюджету за наявності вільних місць держзамовлення, невикористаних під час рейтингового розподілу.

Раніше МОЗ змінило вимоги до баз стажування інтернів.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Статті за темою

Усі статті за темою

Підвищення кваліфікації медичних працівників у Вищій школі безперервного професійного розвитку

Хочете опанувати нові знання, розібратися в складних питаннях медичного законодавства та підвищити кваліфікацію? Обирайте електронний навчальний курс та проходьте навчання онлайн у Вищій школі БПР
81151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді