МОЗ змінило Порядки надання первинної та паліативної допомоги

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад» Цифрового видавництва Експертус, Київ
МОЗ унормувало надання первинної, паліативної та екстреної допомоги із застосуванням телемедицини

МОЗ змінило Порядки надання первинної та паліативної допомоги

МОЗ наказом від 27.01.2025 № 167 затвердило зміни до:

  • Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504 (далі — Порядок № 504);
  • Порядку надання паліативної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 04.06.2020 № 1308 (далі — Порядок № 1308);
  • Типового положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги та Порядку дій працівників системи екстреної (швидкої) медичної допомоги на випадок надзвичайної ситуації, затверджених наказом МОЗ від 24.09.2020 № 2179.

Все про новий порядок вакцинації

Так, Порядок № 504 передбачає, що первинну медичну допомогу (ПМД) надають під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД та/або окремих послуг за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

Лікар з надання ПМД може прийняти рішення надавати окремі послуги ПМД за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) пацієнта та/або послуги, зокрема й із застосуванням методів і засобів телемедицини (за наявності технічної можливості), відповідно до режиму роботи надавача ПМД.

Якщо надавач ПМД використовує методи й засоби телемедицини, він зобов'язаний завчасно повідомити про це пацієнтів. Для цього потрібно:

  • розмістити відповідну інформацію у приміщенні закладу / кабінету надання ПМД в доступному для пацієнтів місці та на сайтах надавача ПМД;
  • індивідуально повідомити осіб, які належать до відповідної практики, телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами.

Порядок № 1308 передбачає, що паліативну допомогу за рішенням лікуючого лікаря можна надавати через проведення телеконсультування (телевідеоконсультування), теледіагностики разом з обстеженням, зняттям показників стану здоров'я з використанням засобів телемедицини та із застосуванням інших методів телемедицини, що не суперечать законодавству. Мета незмінна —  покращити якість життя пацієнта та членів його сім’ї, інших осіб, що за ним доглядають, завдяки ранньому виявленню, ретельному оцінюванню й лікуванню болю, супутніх симптомів та ускладнень.

Раніше МОЗ розповіло, як телемедицина посилює екстрену медичну допомогу в Україні.

За матеріалом Експертус Медзаклад

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель оснащення кабінету телемедицини

Табель оснащення кабінету телемедицини затверджений на рівні законодавства. Без потрібного обладання запустити в медзакладі телемедичне консульування не вийде, а тому збережіть перелік необхідно оснащення та поступово подбайте про його наявність в медзакладі.
3256

Телесестринство: принципи та організація роботи

Впровадження телемедицини неможливе без залучення всіх медпрацівників. Тому зараз частіше говорять про телесестринство для надання медсестринської допомоги дистанційно. Читайте, яким чином це відбуватиметься, як провести попереднє навчання персоналу та які технології потрібно залучати для роботи.
4006

Кабінет телемедицини: документація, законодавство, організація

Читайте, як організувати у медичному закладі роботу кабінету телемедицини, які документи у ньому потрібно заповнювати, які чинні законодавчі акти визначають порядок надання телемедичних послуг.
2903

Консультування пацієнтів онлайн

Медичне онлайн-консультування пацієнтів може стати для приватних закладів конкурентною перевагою. Надаючи корисну та повну інформацію потенційним клієнтам такі заклади підвищують вірогідність звернення саме до них. Розглянемо найважливіші аспекти такого виду діяльності.
6966

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді