МОЗ змінило Порядки надання первинної та паліативної допомоги
Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
МОЗ наказом від 27.01.2025 № 167 затвердило зміни до:
- Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504 (далі — Порядок № 504);
- Порядку надання паліативної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 04.06.2020 № 1308 (далі — Порядок № 1308);
- Типового положення про відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги та Порядку дій працівників системи екстреної (швидкої) медичної допомоги на випадок надзвичайної ситуації, затверджених наказом МОЗ від 24.09.2020 № 2179.
Все про новий порядок вакцинації
Так, Порядок № 504 передбачає, що первинну медичну допомогу (ПМД) надають під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД та/або окремих послуг за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Лікар з надання ПМД може прийняти рішення надавати окремі послуги ПМД за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) пацієнта та/або послуги, зокрема й із застосуванням методів і засобів телемедицини (за наявності технічної можливості), відповідно до режиму роботи надавача ПМД.
Якщо надавач ПМД використовує методи й засоби телемедицини, він зобов'язаний завчасно повідомити про це пацієнтів. Для цього потрібно:
- розмістити відповідну інформацію у приміщенні закладу / кабінету надання ПМД в доступному для пацієнтів місці та на сайтах надавача ПМД;
- індивідуально повідомити осіб, які належать до відповідної практики, телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами.
Порядок № 1308 передбачає, що паліативну допомогу за рішенням лікуючого лікаря можна надавати через проведення телеконсультування (телевідеоконсультування), теледіагностики разом з обстеженням, зняттям показників стану здоров'я з використанням засобів телемедицини та із застосуванням інших методів телемедицини, що не суперечать законодавству. Мета незмінна — покращити якість життя пацієнта та членів його сім’ї, інших осіб, що за ним доглядають, завдяки ранньому виявленню, ретельному оцінюванню й лікуванню болю, супутніх симптомів та ускладнень.
Раніше МОЗ розповіло, як телемедицина посилює екстрену медичну допомогу в Україні.
За матеріалом Експертус Медзаклад