МОЗ розповіло, як телемедицина посилює екстрену медичну допомогу в Україні

Розвиток системи охорони здоровʼя передбачає інтеграцію телемедицини в усі види медичної допомоги, зокрема і в екстрену

Постановою «Про внесення змін щодо функціонування телемедицини до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 03.05.2024 № 500 (далі — Постанова) КМУ унормував застосування засобів телемедицини і для екстреної медичної допомоги (далі — ЕМД).

Постанова передбачає:

  • використання засобів телемедицини для комунікації між бригадою ЕМД та лікарем або диспетчером диспетчерської служби щодо координації дій під час надання медичної допомоги;
  • застосування засобів телеметрії у режимі реального часу для передачі показників здоровʼя пацієнта у медичний заклад для їх інтерпретації та отримання консультації.

МОЗ наголосило: використання телемедицини в ЕМД допомагає скоординувати команду, яка залучена до надання допомоги, сприяє більш ефективному прийняттю рішень в екстрених ситуаціях та забезпечує умови для отримання професійних консультацій в режимі реального часу. 

Раніше МОЗ оприлюднило звіт USAID «Оцінка ресурсів закладів охорони здоров’я України, пов’язаних із наданням телемедичних послуг».

За матеріалами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель оснащення кабінету телемедицини

Табель оснащення кабінету телемедицини затверджений на рівні законодавства. Без потрібного обладання запустити в медзакладі телемедичне консульування не вийде, а тому збережіть перелік необхідно оснащення та поступово подбайте про його наявність в медзакладі.
2563

Телесестринство: принципи та організація роботи

Впровадження телемедицини неможливе без залучення всіх медпрацівників. Тому зараз частіше говорять про телесестринство для надання медсестринської допомоги дистанційно. Читайте, яким чином це відбуватиметься, як провести попереднє навчання персоналу та які технології потрібно залучати для роботи.
3365

Кабінет телемедицини: документація, законодавство, організація

Читайте, як організувати у медичному закладі роботу кабінету телемедицини, які документи у ньому потрібно заповнювати, які чинні законодавчі акти визначають порядок надання телемедичних послуг.
2112

Консультування пацієнтів онлайн

Медичне онлайн-консультування пацієнтів може стати для приватних закладів конкурентною перевагою. Надаючи корисну та повну інформацію потенційним клієнтам такі заклади підвищують вірогідність звернення саме до них. Розглянемо найважливіші аспекти такого виду діяльності.
5290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді