МОЗ оприлюднило зві USAID «Оцінка ресурсів закладів охорони здоров’я України, пов’язаних із наданням телемедичних послуг»
USAID в межах проєкту «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя (LHSS)» за сприяння НСЗУ провело дослідження «Оцінка ресурсів закладів охорони здоров’я України, пов’язаних із наданням телемедичних послуг». Його мета — проаналізувати витрати, які несуть медзаклади для надання медичних послуг дистанційними засобами звʼязку.
⚡ Працюємо з операційною системою ⚡ Встановлюємо необхідне програмне забезпечення ⚡ Організовуємо роботу та навчання працівників ⚡ Працюємо в команді ⚡ Працюємо з МІС
Аналіз ретроспективно охопив 30 закладів охорони здоровʼя різних регіонів України, типу та форми власності.
Результати дослідження показали, що для впровадження телемедичних послуг у ЗОЗ не обовʼязково потрібні значні інвестиції у спеціалізоване обладнання чи умови праці. Відтак, для забезпечення виконання вимог для надання телемедичних послуг у межах Програми медичних гарантій медзакладам не потрібні значні ресурси та витрати.
Раніше Уряд унормував використання засобів телемедицини під час надання екстреної медичної допомоги.
За матеріалами МОЗ
Телемедицина дає змогу наблизити якісні медичні послуги до хворих навіть у найвіддаленіших населених пунктах. З'ясуйте, як організувати телемедичні послуги в медзакладі
Табель оснащення кабінету телемедицини затверджений на рівні законодавства. Без потрібного обладання запустити в медзакладі телемедичне консульування не вийде, а тому збережіть перелік необхідно оснащення та поступово подбайте про його наявність в медзакладі.
Впровадження телемедицини неможливе без залучення всіх медпрацівників. Тому зараз частіше говорять про телесестринство для надання медсестринської допомоги дистанційно. Читайте, яким чином це відбуватиметься, як провести попереднє навчання персоналу та які технології потрібно залучати для роботи.
Читайте, як організувати у медичному закладі роботу кабінету телемедицини, які документи у ньому потрібно заповнювати, які чинні законодавчі акти визначають порядок надання телемедичних послуг.
Медичне онлайн-консультування пацієнтів може стати для приватних закладів конкурентною перевагою. Надаючи корисну та повну інформацію потенційним клієнтам такі заклади підвищують вірогідність звернення саме до них. Розглянемо найважливіші аспекти такого виду діяльності.