МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Оновлені рекомендації відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 ВООЗ

МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

МОЗ наказом від 05.08.2024 № 1380 затвердило оновлені рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), які відповідають рекомендаціям ВООЗ щодо щеплень проти СОVID-19. 

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

Відтепер маємо спрощені схеми вакцинації для населення. Для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6—12 місяців. 

Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення або два щеплення для окремих груп — це первинна вакцинація. Усі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19. 

Ревакцинацію рекомендовано робити через 6—12 місяців не всім, а людям із груп ризику: 

  • дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання; 
    вагітним; 
  • людям, старшим за 60 років; 
  • дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції, 
  • представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).

Потребу у ревакцинації визначає лікар. При цьому він враховує затверджені МОЗ рекомендації.

Для первинної вакцинації та ревакцинації можна використовувати будь-яку з доступних у країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. За інформацією МОЗ, наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини виробництва Pfizer, вона є у всіх областях. 

Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс вакцинації, тобто зробили два або три щеплення залежно від вакцини й отримали четверте або п’яте за рахунком бустерне щеплення минулого року, — можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватись у найближчому пункті щеплення. Якщо в регіоні чи області охочих вакцинуватися виявиться більше, ніж наявних вакцин, — лікарі вакцинуватимуть насамперед пацієнтів із групи ризику.

Головною метою вакцинації та ревакцинації проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам COVID-19 й ускладненням коронавірусної інфекції. МОЗ спільно з НТГЕІ наголошує на важливості вакцинації проти COVID-19 раніше невакцинованих осіб, які належать до груп ризику тяжкого перебігу COVID-19 чи за родом діяльності (люди 60+, вагітні, люди з хронічними захворюваннями, представники професійної групи ризику, наприклад, лікарі, вчителі, військові та інші).

За матеріалами МОЗ та Експертус Медзаклад

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Статті за темою

Усі статті за темою

Як визначити групу крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
86700

Програма підвищення кваліфікації «Нові вимоги до інфекційного контролю: від ВІК до утилізації відходів» — 30 балів БПР

Пройдіть онлайн-інтенсив Вищої школи головної медсестри, щоб упевнитися, що дотримуєтеся всіх вимог законодавства і нових правил щодо організації інфекійного котролю
3548

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді