29 жовтня — Всесвітній день боротьби з псоріазом

В Україні планується створення Державного реєстру хворих на псоріаз

За словами Віктора СТЕПАНЧЕНКО, головного позаштатного спеціаліста МОЗ зі спеціальності «Дерматовенерологія», рівень виявлення та облік хворих на псоріаз у державних медичних закладах в Україні занадто низький, що призводить до ускладнень та визначення в подальшому груп інвалідності. 

«Згідно зі статистикою Української асоціації псоріазу, в країні налічується приблизно півтора мільйона хворих на псоріаз. Із них лише приблизно 90–100 тисяч перебувають на обліку, всі решта лікуються або в приватних закладах, або не лікуються взагалі, — зауважив Віктор СТЕПАНЧЕНКО. — Без лікування або за умов неналежного лікування псоріаз може стати причиною ураження суглобів, вісцеральних систем організму, спричиняти супутні захворювання, типу псоріатичного артриту, хвороби Крона, підвищувати ризик хронічних захворювань — діабету, артеріальної гіпертензії, серцево-судинної патології, що значно знижує якість життя хворого, або навіть призводить до втрати працездатності».

Спеціаліст стверджує, що ефективне лікування можливе лише за умови наявності класифікації хворих. Для впровадження такого реєстру необхідно розробити нові облікові та звітні форми, де будуть наведені всі аспекти захворювання та методи реабілітації. На сьогодні цим питанням вже займаються головні позаштатні фахівці-дерматовенерологи обласних та київського департаментів охорони здоров’я. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51290

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді