КМУ розпорядженням від 02.08.2024 № 726-р затвердив (далі — Розпорядження) затвердив Стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2024—2026 роки і затвердив операційний план її реалізації (далі — Стратегія).
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
Розпорядження визначило стратегічні цілі:
1. Забезпечити комплексну та орієнтовану на потреби людей медичну допомогу при туберкульозі. Така допомога передбачає координацію дій між різними закладами охорони здоров’я і дає можливість:
- покращити доступ людей до якісних медичних послуг у громадах;
- забезпечити безперервність лікування;
- підвищити економічну ефективність і задоволеність пацієнтів і лікарів.
Ключовим виконавцем цієї цілі виступає первинна медична допомога. Сімейний лікар — перший, хто надаватиме людині, хворій на туберкульоз, супровід у лікуванні за підтримки лікаря-фтизіатра, членів громади, інститутів громадянського суспільства.
2. Впровадити ефективну політику та підхід, що включає співпрацю різних галузей та секторів для подолання туберкульозу:
- які охоплюють координацію між різними рівнями управління;
- враховують різні аспекти боротьби з туберкульозом;
- приділяють особливу увагу ролі громад;
- стають основою рішень на базі моніторингу та оцінки результатів заходів протидії туберкульозу на національному та регіональному рівнях.
Важливими виконавцями цієї цілі є територіальні громади, які запобігатимуть поширенню інфекційних та соціально небезпечних хвороб серед своїх жителів. Одним із індикаторів виконання Стратегії є кількість громад, що приєдналися до громадських ініціатив подолання ТБ «Громада вільна від туберкульозу».
3. Посилити підтримку досліджень і впровадити інновації для подолання ТБ зі швидким використанням нових технологій у протидії ТБ, забезпеченням їх максимального впливу та просуванням із практичним застосуванням отриманих результатів.
Раніше МОЗ затвердило накази, що регламентують роботу лабораторної мережі з діагностики туберкульозу.
За матеріалами ЦГЗ