Уряд затвердив Стратегію розвитку системи протитуберкульозної меддопомоги населенню на 2024—2026 роки

Мета — консолідувати зусилля держави та суспільства на національному, регіональному та місцевому рівнях, щоби зберегти здоров’я населення України, зокрема через подолання туберкульозу

Уряд затвердив Стратегію розвитку системи протитуберкульозної меддопомоги населенню на 2024—2026 роки

КМУ розпорядженням від 02.08.2024 № 726-р затвердив (далі — Розпорядження) затвердив Стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2024—2026 роки і затвердив операційний план її реалізації (далі — Стратегія).

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

Розпорядження визначило стратегічні цілі:

1. Забезпечити комплексну та орієнтовану на потреби людей медичну допомогу при туберкульозі. Така допомога передбачає координацію дій між різними закладами охорони здоров’я і дає можливість:

  • покращити доступ людей до якісних медичних послуг у громадах;
  • забезпечити безперервність лікування;
  • підвищити економічну ефективність і задоволеність пацієнтів і лікарів. 

Ключовим виконавцем цієї цілі виступає первинна медична допомога. Сімейний лікар — перший, хто надаватиме людині, хворій на туберкульоз, супровід у лікуванні за підтримки лікаря-фтизіатра, членів громади, інститутів громадянського суспільства.

2. Впровадити ефективну політику та підхід, що включає співпрацю різних галузей та секторів для подолання туберкульозу:

  • які охоплюють координацію між різними рівнями управління;
  • враховують різні аспекти боротьби з туберкульозом;
  • приділяють особливу увагу ролі громад;
  • стають основою рішень на базі моніторингу та оцінки результатів заходів протидії туберкульозу на національному та регіональному рівнях. 

Важливими виконавцями цієї цілі є територіальні громади, які запобігатимуть поширенню інфекційних та соціально небезпечних хвороб серед своїх жителів. Одним із індикаторів виконання Стратегії є кількість громад, що приєдналися до громадських ініціатив подолання ТБ «Громада вільна від туберкульозу».

3. Посилити підтримку досліджень і впровадити інновації для подолання ТБ зі швидким використанням нових технологій у протидії ТБ, забезпеченням їх максимального впливу та просуванням із практичним застосуванням отриманих результатів.

Раніше МОЗ затвердило накази, що регламентують роботу лабораторної мережі з діагностики туберкульозу.

За матеріалами ЦГЗ

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Миття рук»: зразок

До Всесвітнього дня миття рук 15 жовтня завантажте зразок СОП. Документ допоможе знизити ризик передавання до пацієнта потенційно небезпечних мікроорганізмів і захистити персонал від мікрофлори пацієнта
8284

Календар вакцинації в Україні

1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію
211405

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді