Медико-генетична служба Черкаської області — одна з найліпших в Україні

Про це повідомила головний позаштатний генетик Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Марина ВАЛОВА під час засідання Колегії департаменту, яку очолив директор департаменту Анатолій СИТНИК

Марина ВАЛОВА акцентувала увагу слухачів на тому, що кожна вагітна Черкащини має можливість зробити всі необхідні аналізи із застосуванням новітніх методів діагностики у Черкаському обласному перинатальному центрі.

«Наші лікарі проводять медико-генетичне консультування та всі необхідні заходи для профілактики виникнення вродженої та спадкової патології плоду (преконцепційна підготовка, ультразвуковий скринінг вагітних, визначення групи вагітних з підвищеним генетичним ризиком на рівні амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги тощо), — зауважила Марина ВАЛОВА. — За 9 місяців 2014 року в обласному медико-генетичному центрі проконсультовано 3921 пацієнт, з них вперше — 2391, вагітних — 1737, дітей до одного року — 581».

Також вона доповіла про успішне застосування системи обстеження жінок на 19–20 тижні вагітності завдяки розподілу талонів для вагітних з групи ризику по регіонах залежно від кількості пологів та потреби. Крім того, головний позаштатний генетик зупинилась більш детально на стані медико-генетичної допомоги та профілактики вроджених вад у Смілі, Канівському та Жашківському районах.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51222

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді