Марина ВАЛОВА акцентувала увагу слухачів на тому, що кожна вагітна Черкащини має можливість зробити всі необхідні аналізи із застосуванням новітніх методів діагностики у Черкаському обласному перинатальному центрі.
«Наші лікарі проводять медико-генетичне консультування та всі необхідні заходи для профілактики виникнення вродженої та спадкової патології плоду (преконцепційна підготовка, ультразвуковий скринінг вагітних, визначення групи вагітних з підвищеним генетичним ризиком на рівні амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги тощо), — зауважила Марина ВАЛОВА. — За 9 місяців 2014 року в обласному медико-генетичному центрі проконсультовано 3921 пацієнт, з них вперше — 2391, вагітних — 1737, дітей до одного року — 581».
Також вона доповіла про успішне застосування системи обстеження жінок на 19–20 тижні вагітності завдяки розподілу талонів для вагітних з групи ризику по регіонах залежно від кількості пологів та потреби. Крім того, головний позаштатний генетик зупинилась більш детально на стані медико-генетичної допомоги та профілактики вроджених вад у Смілі, Канівському та Жашківському районах.