Уряд виділив мільярд гривень на ремонт захисних споруд медзакладів

МОЗ визначило чіткий порядок та умови надання субвенції для створення безпечних умов у ЗОЗ. Усі подані пропозиції мають відповідати їм, аби використання коштів було максимально ефективним

Уряд виділив 1 мільярд гривень на ремонт захисних споруд медзакладів

Уряд спрямує 1 млрд грн на облаштування укриттів у закладах охорони здоров’я. Про це йшлося на засіданні комісії, створеної для перевірки пропозицій від обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Кошти на відбудову: 5 рекомендацій щодо участі в міжнародних програмах

Переліки проєктів, які фінансуються у 2024 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я, затверджені наказами МОЗ:

Субвенцію спрямують на реалізацію проєктів, повʼязаних із новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту у ЗОЗ відповідно до чинних будівельних норм. Кожен проєкт мав відповідати низці умов:

  • ЗОЗ належить до спроможної мережі або є багатопрофільною лікарнею у прифронтовому регіоні, де мережа нині несформована через війну;
  • співфінансування з місцевих бюджетів;
  • відсутність такого обʼєкта у ЗОЗ або наявність об’єкта, який потребує оновлення;
  • введення завершеного обʼєкта в експлуатацію не пізніше 31.12.2024;
  • наявність затвердженого проєкту будівництва.

Комісія перевірила отримані звернення і надала пропозиції МОЗ щодо переліку та пріоритетності проєктів. Так, 54 об’єкти на суму понад 1,2 млрд грн були подані вчасно. Із них:

За інформацією МОЗ, переліки проєктів для подання сформували обласні та Київська міська державні (військові) адміністрації. Вони визначили їхню пріоритетність відповідно до трьох критеріїв:

  • територіальна наближеність медзакладів до зони активних бойових дій або тимчасово окупованих росією територій України;
  • наявність у ЗОЗ автономного опалення, водопостачання, джерел електропостачання;
  • наявність укладеного договору з НСЗУ за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Окрім того, МОЗ звернеться:

  • до ОВА із пропозицією доопрацювати звернення, щоб розглянути його повторно;
  • до Комітету ВРУ з питань бюджету та Мінфіну для додаткового виділення коштів на реалізацію проєктів, які відповідають порядку та умовам, але не можуть бути реалізовані через недостатність фінансування і які подали із невідповідностями чи порушенням строків.

Далі МОЗ подасть до КМУ пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами. 

За матеріалом Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Енергоефективність медзакладу: як підвищити

Одна з найбільших статей витрат ЗОЗ — витрати на енергоносії. В умовах воєнного стану економія бюджету медустанови особливо актуальна. Як підвищити енергоефективність медзакладу, читайте у статті
5293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді