Віктор Ляшко нагадав про вакцинацію дорослих і дітей проти кашлюка, дифтерії та правця

Ідеться про проведення додаткових вакцинальних сесій у громадах: виїзди медичних бригад до віддалених районів та сіл, роз’яснювальна робота з батьками та посилена співпраця з освітянами і місцевою владою

Віктор Ляшко нагадав про вакцинацію дорослих і дітей проти кашлюка, дифтерії та правця

За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців — на 37 % нижчий, ніж в країнах ЄС. Про це розповіло МОЗ. 

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголосив:

«Питання вакцинації проти дифтерії та правця — як дітей, так і дорослих — під час війни вкрай актуальне, особливо коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Медична система надає можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і завдяки виїзним сесіям до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати графік щеплень».

Щоб захистити дітей та дорослих від вакцинокерованих інфекцій та не допустити спалахів хвороб, особливо під час війни, слід провести додаткові раунди з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця серед дітей та ревакцинації дорослих, вважає міністр. Зокрема — реалізувати додаткові вакцинальні сесії у громадах: виїзди медичних бригад до віддалених районів та сіл, роз’яснювальну робота з батьками.

Раніше стало відомо, що В Україні запрацює інформаційна платформа громадського здоров’я.

За матераілами МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правець: інкубаційний період, збудник, симптоми, вакцинація

Влітку ризик інфікування правцем значно зростає. Тож саме зараз нагадайте пацієнтам про вакцинацію проти смертельно небезпечної хвороби, про її збудник, симптоми та алгоритм дій у випадку можливого зараження
20619

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді