ЦКПХ оновлюють плани реагування на потенційні випадки холери в регіонах

До 01.06.2024 ЦКХП мають актуалізувати регіональні плани реагування на потенційні випадки холери, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ і ВООЗ

ЦКПХ оновлюють плани реагування на потенційні випадки холери в регіонах

У межах підготовки до сезону посиленого спостереження за холерою центри контролю та профілактики хвороб (далі — ЦКХП) у кожній області актуалізовують регіональні плани реагування на ймовірні випадки або спалах холери. Про це йшлося на підготовчій нараді за участі заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна з керівниками обласних ЦКПХ і фахівцями ЦГЗ.

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

За словами заступника міністра, з огляду на збільшення кількості випадків холери у світі, МОЗ посилює національну систему епіднагляду та реагування. Епідеміологічний нагляд за холерою в Україні впродовж року — безперервний, додатково до нього в період із 1 червня до 1 жовтня міністерство впроваджує посилений сезон спостереження. Тож до 01.06.2024 ЦКХП мають актуалізувати регіональні плани реагування, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ і ВООЗ.

Зокрема, фахівці ЦКПХ мають:

  • переглянути чинні «маршрути пацієнта» та алгоритми дій медиків у разі випадків холери чи потенційних спалахів;
  • актуалізувати дані щодо «незнижувального запасу» лікарських засобів: антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів на рівні областей у медзакладах для госпіталізації хворих;
  • забезпечити і підготувати лабораторну мережу області.

За чинними рекомендаціями кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню. Для цього ЦКХП оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням і реагентами.

Окрім обстеження хворих із підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води. Така комплексна система дає змогу своєчасно виявити випадки підозри на холеру та забезпечити контроль за епідситуацією на рівні країни, а в разі загрози — «активувати» систему реагування та локалізувати спалах. 

На рівні кожної області ЦКХП протягом року проводять заходи щодо недопущення виникнення та розповсюдження холери. Зокрема, реалізують комплексні та оперативні плани реагування та діагностики, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. 

Раніше КМУ затвердив порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Меланома: протокол лікування

Другий понеділок травня — Усесвітній день меланоми. У лікуванні пацієнтів із злоякісною меланомою шкіри керуйтесь уніфікованим клнічним протоколом, який МОЗ затвердив наказом від 09.16.2023 № 1064
248

Опіки: стандарт медичної допомоги

МОЗ наказом від 09.10.2023 № 1767 затвердило Стандарт медичної допомоги (далі — СМД) при опіках. Документ містить інформацію про надання медичної допомоги при опіках та подальшу реабілітацію пацієнтів
4267

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3486

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді