КМУ затвердив порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту

Документ врегульовує інформаційну роботу органів державної й місцевої влади з питань біологічної безпеки, профілактики й контролю інфекційних захворювань, надання верифікованої інформації та рекомендацій населенню щодо біологічного захисту

КМУ постановою від 08.03.2024 № 266 затвердив Порядок інформування населенняз питань біологічної безпеки та біологічного захисту. 

Очищення та дезінфекція приміщень у ЗОЗ: чекліст

Якщо в інших країнах виникне надзвичайна ситуація або подія, пов’язана з поширенням збудників інфекційних хвороб, і буде ризик розповсюдження збудників в інших країнах, держава інформуватиме населення про таку ситуацію. Крім того — надасть порядок дій у разі її виникнення в Україні, а також інформуватиме про способи профілактики можливих ускладнень.

Кожен орган влади, установа й організація має власну роль у такому інформуванні.

Так, МОЗ забезпечуватиме взаємодію щодо надзвичайної ситуації або ризиків її виникнення, а також міжрегіональну та міжсекторальну взаємодію. Держпродспоживслужба інформуватиме МОЗ про виявлення, наявність, поширення, локалізацію та у разі потреби — ліквідацію загроз надзвичайної ситуації. ЦГЗ розроблятиме інформаційні матеріали щодо дій у разі загрози надзвичайної ситуації. 

Центри контролю та профілактики хвороб і заклади охорони здоров’я спільно з органами місцевого самоврядування працюватимуть із населенням та інформуватимуть його за допомогою офіційних каналів комунікації.

Інформацію про запобігання виникненню біологічних загроз та біологічного захисту поширюватимуть за допомогою таких каналів комунікації: 

  • на офіційних сайтах центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; 
  • у медіа; 
  • у соціальних мережах;
  • у закладах охорони здоров'я. 

Ухвалений порядок має на меті знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із впливом, зокрема, збудників інфекційних хвороб, та підвищити обізнаність українців щодо особистої безпеки. Це, своєю чергою, має зробити нашу країну більш стійкою до біологічних загроз, а українців — обізнаними, а отже, захищеними, наголошує Уряд.

Раніше стало відомо, що Уряд планує змінити порядок розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві.

За матеріалами КМУ

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про обіг наркотичних лікарських засобів: форма та строки подання до Держлікслужби

Подайте за правильною формою звіт до Держлікслужби за 2024 рік, зробіть це до 31 січня року 2025 року. Знайдете в статті, про що саме треба звітувати та як заповнювати звіт про обіг наркотичних лікарських засобів без помилок
22937

Календар профілактичних щеплень в Україні

МОЗ планує внести зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію та слідкуйте за змінами разом з нами
214744

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
390110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді