Центри контролю та профілактики хвороб готові працевлаштовувати лікарів-інтернів

Цьогоріч для лікарів-інтернів відкрито 339 вакансій у центрах контролю та профілактики хвороб (далі — ЦКПХ) по всій країні

Центри контролю та профілактики хвороб готові працевлаштовувати лікарів-інтернів

ЦКПХ готові працевлаштовувати інтернів за за двома спеціальностями:

  • «Епідеміологія» (190 бюджетних місць),
  • «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія» (149 бюджетних місць). 

Сім принципів ефективного менеджменту для керівника ЗОЗ

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін під час зустрічі з випускниками пояснив, що ЦКПХ — це потужна мережа закладів, яка відповідає за епідеміологічний нагляд за інфекційними та неінфекційними хворобами. Фахівці центрів громадського здоровʼя і ЦКПХ залучені до реагування майже на всі надзвичайні ситуації в країні. Тож МОЗ надає можливості для майбутніх лікарів-епідеміологів і спеціалістів лабораторних напрямів проходити інтернатуру в закладах громадського здоровʼя, щоб краще зрозуміти, як система працює «зсередини», з якими викликами та загрозами стикається і як діє.

Зустрічі з випускниками медуніверситетів ЦКПХ проведуть у квітні-травні 2024 року. Для магістрів громадського здоров’я ЦПКХ також відкривають вакансії фахівців із громадського здоровʼя і довкілля та здоровʼя. Це посади професіоналів із вищою немедичною освітою.

Окрім того, в Україні діють програми підвищення кваліфікації для тих, хто тільки прийшов до системи громадського здоров’я або працює в цій галузі вже давно. Із 2018 року діє програма підготовки з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба». Вона розрахована:

  • на лікарів-епідеміологів;
  • лікарів лабораторної мережі ЦКПХ;
  • фахівців Держпродспоживслужби та інших структур, залучених до реалізації функцій громадського здоров’я в межах підходу «Єдине здоров’я».

За п’ять років 167 фахівців пройшли навчання за напрямами, ще 16 резидентів навчаються зараз. Підготовка польових епідеміологів зміцнює потенціал систем епіднагляду на національному, регіональному та місцевому рівнях. Зокрема, у контексті збору, аналізу даних, польових досліджень, розслідувань спалахів хвороб, що є критично важливим для розвитку ефективної системи громадського здоров’я в Україні.

Раніше МОЗ відповіло на популярні запитання про інтернатуру.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
82952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді