Видано посібник для дитячих медичних сестер відділень новонароджених

На днях в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі представили новий посібник для дитячих медичних сестер відділень новонароджених, розроблений за підтримки україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини»

Посібник презентували члени авторського колективу, професор кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Дмитро ДОБРЯНСЬКИЙ і старша медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених Київської міської дитячої клінічної лікарні №2 Жанна АНДРІЄЦЬ.

«Це унікальне видання для України, бо досі в медичних пологових закладах, перинатальних центрах та дитячих лікарнях не було довідників для середнього медичного персоналу. Новонароджена дитина — це пацієнт, який потребує особливої уваги, зібраності та терпіння. Особливо коли йдеться про малюка, що потрапляє до палати інтенсивної терапії. Тоді головними «охоронцями» його життя стають медичні працівники. Саме медсестри виконують більшість медичних маніпуляцій, відстежують стан дитини та доглядають за медичним обладнанням, і від їхнього рівня знань та навичок залежить найдорожче — життя дитини», — наголосила обласний неонатолог Людмила ТАЧИНСЬКА.

У посібнику розглянуто такі питання:

  • виконання маніпуляцій та кроків надання допомоги при найбільш загрозливих станах дітей;
  • оптимальна послідовність дій при маніпуляціях;
  • навички спілкування з батьками хворої дитини;
  • вибір та використання розхідних матеріалів;
  • сучасні досягнення неонатології та інтенсивної терапії;
  • зміни чинного законодавства Міністерства охорони здоров’я України.

Докладно наведено понад 20 практичних питань із ілюстраціями до маніпуляцій та правильного розташування обладнання у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді