Для імунізації фахівці розробили і прийняли обласні плани проведення кампанії та визначили обласних координаторів, повідомляє ЦГЗ. До підготовки залучили й заклади охорони здоровʼя, пункти щеплень та мобільні вакцинальні бригади, які проводитимуть виїзні сесії у таборах і віддалених населених пунктах областей.
Перевірка знань вакцинаторів: тест
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що особливу увагу приділятимуть дітям, які переїхали до інших областей. Вони зможуть зробити щеплення та перевірити вакцинальний статус у лікарнях чи пунктах щеплень.
У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору згідно із національним календарем щеплень отримали лише 69% дітей у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору зараз, ці щеплення потрібно надолужити, а дітей — довакцинувати. Загалом у рамках кампанії заплановано провести понад 260 тис. щеплень, не зважаючи на рутинну вакцинацію.
За словами завідувача відділу імунізації ЦГЗ Андрія Пашинного, медична система повністю готова до проведення такої кількості щеплень. МОЗ передбачає, що вакцинальна кампанія триватиме до вересня 2023 року включно. Заплановано використовувати усі наявні платформи вакцинації, тому нині у кампанію залучено майже 2600 постійних пунктів щеплення, 318 мобільних бригад і 72 центри вакцинації населення.
Вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК) є у кожного регіону. Зокрема, 657 тис. доз комбінованої вакцини КПК на підтримку Національної програми імунізації в Україну доставив дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Раніше МОЗ звернуло увагу на низький рівень охоплення рутинними щепленнями в Україні.
За матеріалом Експертус Медзаклад
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення
⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни
⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я
⭐Швидко підготувати документ
⭐Знайти аргументи для перевіряльника
⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці