Конференція щодо ролі медичної сестри у ранньому виявленні онкозахворювань

До Всесвітнього дня боротьби проти раку обласною Координаційною радою з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціацією медичних сестер Житомирської області було проведене засідання на тему «Роль медичної сестри у ранньому виявленні онкологічних захворювань населення». Захід відбувся 2 лютого 2016 року у приміщенні КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства»

Відомо, що за останні сто років онкопатологія стала другою після серцево-судинних захворювань за рівнем захворюваності та смертності. В Україні щороку діагностують 160 тисяч нових випадків раку, і від онкології помирає 90 тисяч людей.

Лише в Житомирській області за 2015 рік зафіксовано майже 3500 хворих із вперше виявленими злоякісними утвореннями, а усього в області проживає 28 879 осіб, що перенесли онкологічне захворювання.

Тому дуже важливою є своєчасна діагностика, і значну роль має посісти медична сестра — не тільки спеціалізованого диспансеру, а і всіх закладів охорони здоров’я.

Вступне слово — ЯВОРСЬКИЙ Павло Вацлавович — голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, доктор медичних наук, доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».

Доповіді:

  1. «Методи профілактики та сучасної діагностики новоутворень шкіри» — ФОМЮК Анатолій Адамович — головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
  2. «Передракові та візуальні форми онкологічної патології зовнішніх статевих органів» — КРАВЧУК Віктор Вільгельмович, завідувач гінекологічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
  3. «Клініка та рання діагностика візуальних форм раку молочної залози» — СТАНКЕВИЧ Інна Станіславівна, лікар-онкохірург мамологічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
  4. «Візуальні новоутворення голови, шиї та ротової порожнини» — КОВАЛЬЧУК Володимир Миколайович, лікар –онкохірург хірургічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради
  5. «Роль післядипломної освіти у формуванні знань, умінь і навичок слухачів з питань медсестринської діагностики» — ШАРЛОВИЧ Зоя Павлівна, кандидат педагогічних наук, звідувач відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».
  6. «Своєчасне ознайомлення з провідними досягненнями в онкологічній галузі шляхом роботи в інформаційних системах Кабінету міністрів та МОЗ України» — ЛЕУС Анна Андріївна, головний редактор щомісячного журналу з медсестринства «Довідник головної медичної сестри».

Захід відвідало понад 400 спеціалістів галузі медсестринства: головних та старших медичних сестер, палатних медсестер, медсестер онкологічних, мамологічних кабінетів тощо. Для кожного учасника редакція журналу «Довідник головної медичної сестри» підготувала цінний інформаційний подарунок: з дня на день їм буде надіслано пакет мультимедійних презентацій щодо раннього виявлення онкохворих та забезпечення таких пацієнтів наркотичними лікарськими засобами у розрізі вимог наказу МОЗ «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» від 07.08.2015 № 494.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128885

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді