Поширеність куріння в Україні стала меншою. Зокрема і через активне впровадження антитютюнового законодавства. Про його результати розповіли в МОЗ.
Формування спроможної мережі ЗОЗ
Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив:
«Дані Державної служби статистики України свідчать, що з 2008 по 2020 рік поширеність куріння серед населення віком від 12 років знизилася на 36 %. Це доказ того, що вектор боротьби з курінням обраний правильно. Водночас необхідно посилювати роботу із запобігання курінню серед неповнолітніх. Наше завдання – вжити всіх можливих заходів, щоби не допустити відкату назад нашого поступу».
Наявна позитивна динаміка є результатом прийняття важливих стратегічних рішень:
- підвищення акцизів на тютюнові вироби;
- повної заборони куріння в громадських місцях;
- заборони реклами тютюнових виробів.
Крім того, в Україні діє семирічний план збільшення податку на тютюнові вироби до 2024 року. А у грудні 2022 року в Україні були посилені антитютюнові обмеження:
- прилади для нагріву прирівняли до цигарок;
- заборонили ароматизовані цигарки;
- заборонили реклама пристроїв для куріння;
- заборонили куріння приладів для нагрівання тютюну на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у транспорті, барах, ресторанах, вокзалах, навчальних і робочих приміщеннях, інших місцях загального користування.
Варто зазначити, що 24 березня 2023 року уряд ухвалив зміни до постанови №183 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Це посилює контроль за обігом тютюнових виробів в Україні.
Раніше у МОЗ наголосили, що законодавство щодо подолання туберкульозу в Україні потребує змін.
За матеріалами сайту МОЗ