Українці стали менше палити: результати антитютюнових обмежень

Посилення антитютюнових обмежень дозволило впродовж 12 років знизити поширеність куріння в Україні на 36 %. про це розповіли в МОЗ

Українці стали менше палити: результати антитютюнових обмежень

Поширеність куріння в Україні стала меншою. Зокрема і через активне впровадження антитютюнового законодавства. Про його результати розповіли в МОЗ.

Формування спроможної мережі ЗОЗ

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив:

«Дані Державної служби статистики України свідчать, що з 2008 по 2020 рік поширеність куріння серед населення віком від 12 років знизилася на 36 %. Це доказ того, що вектор боротьби з курінням обраний правильно. Водночас необхідно посилювати роботу із запобігання курінню серед неповнолітніх. Наше завдання – вжити всіх можливих заходів, щоби не допустити відкату назад нашого поступу».

Наявна позитивна динаміка є результатом прийняття важливих стратегічних рішень:

  • підвищення акцизів на тютюнові вироби;
  • повної заборони куріння в громадських місцях;
  • заборони реклами тютюнових виробів.

Крім того, в Україні діє семирічний план збільшення податку на тютюнові вироби до 2024 року. А у грудні 2022 року в Україні були посилені антитютюнові обмеження:

  • прилади для нагріву прирівняли до цигарок;
  • заборонили ароматизовані цигарки;
  • заборонили реклама пристроїв для куріння;
  • заборонили куріння приладів для нагрівання тютюну на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у транспорті, барах, ресторанах, вокзалах, навчальних і робочих приміщеннях, інших місцях загального користування.

Варто зазначити, що 24 березня 2023 року уряд ухвалив зміни до постанови №183 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Це посилює контроль за обігом тютюнових виробів в Україні.

Раніше у МОЗ наголосили, що законодавство щодо подолання туберкульозу в Україні потребує змін.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Симптоми, причини та лікування ПТСР

Із кожним днем війни зростає кількість людей, які відчувають на собі її наслідки. Що таке посттравматичний стресовий розлад — розповідаємо в статті. Скачайте протокол лікування ПТСР та використовуйте в роботі
33803

Форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень»: бланк та правила оформлення

З'ясуйте, хто і як має заповнювати карту профілактичних щеплень, як правильно вносити виправлення до медичної довідки 063/о та зберігати документ. Скачайте бланк форми № 063/о та використовуйте в роботі
122677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді