Основний принцип роботи телемедичної системи Teledoc Health — створити ефект віртуальної присутності лікаря біля пацієнта. Робот може отримувати дані з різних діагностичних апаратів та передавати до лікаря-консультанта.
✎ 95 українських лікарів пройшли курс навчання і можуть отримувати консультації онлайн від іноземних спеціалістів та консультувати один одного.
Що змінює закон про вдосконалення надання меддопомоги
Лікарі можуть подавати запит на консультації через платформу для проведення телемедичних консультацій. На цій платформі створені так би мовити спеціальні кімнати для лікарів, що розділені за характером бойової травми. Проводити такі консультації можуть лише зареєстровані на платформі лікарі, щоб унеможливити витік даних.
Комунікації працюють аналогічно до інших месенджерів, утім, мають високу якість зв’язку та мінімальні вимоги до швидкості інтернету, а також шифрування аудіо- та відеопотоків, щоб надійно захистити інформацію.
«Лікарі ХХІ століття не можуть працювати за застарілими стандартами, тому робота з телемедичними платформами невдовзі стане обов'язковою кваліфікаційною умовою. Ми лише на початку шляху впровадження телемедицини в нашій країні. Але вже зараз за допомогою телемедичних рішень, долаючи відстань і час, наші медики разом з іноземними колегами лікують українців», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Teledoc Health забезпечує високий рівень візуалізації, тож лікар може бути віртуально присутній на операції. Він бачить усе, що відбувається в палаті, до найдрібніших деталей, може віддалено керувати камерою на 360°, наближати чи віддаляти зображення, концентруватися на операційному столі, бачити всі показники на екранах у палаті.
Раніше в Україні запрацювали телемедичні платформи.
За матеріалами сайту МОЗ