МОЗ додає ще одну категорію ліків, які відпускатимуть за електронним рецептом

Які це ліки і коли стартують зміни

prep-cont.jpg

Держава спрощує доступ до лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, і водночас посилює контроль за відпуском з аптек ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

Відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів за електронним рецептом стартує в листопаді 2022 року.

Обіг підконтрольних речовин за новим законодавством

Спочатку триватиме перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. За відсутності підключення до ЕСОЗ — за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3.

Водночас для відпуску препаратів за е-рецептом аптечні заклади, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, теж повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ.

Коли лікар випише е-рецепт, пацієнт отримає смс із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту в аптеці, щоб отримати призначені препарати.

Відтак із листопада в Україні запрацює другий етап впровадження е-рецепта на відпуск рецептурних препаратів. Наступний крок — запуск електронного рецепта на всі рецептурні препарати у 2023 році.

Раніше МОЗ відповіло на найпоширеніші запитання щодо електронних рецептів на антибіотики.

За матеріалами сайту МОЗ

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Як штучний інтелект трансформує роботу керівника медичного закладу, лікаря та медсестри

Розглянемо основні способи застосування штучного інтелекту в роботі різних медичних працівників на основі аналітики української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat
3481

Електронне направлення: як виписувати

Як лікарю первинки направити пацієнта до вузького спеціаліста? Як виписати направлення в стаціонар або на додаткові обстеження? Про це і не тільки — у статті
155876

Упровадження телемедицини в ЗОЗ: алгоритм

Скачайте та використовуйте в роботі алгоритм упровадження телемедицини в медзакладі. Документ допоможе визначити, які послуги можна надавати дистанційно
232

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді