За 100 днів НСЗУ перерахувала медзакладам за Програмою медичних гарантій 42,2 млрд грн:
- понад 6 млрд грн — для закладів первинної медичної допомоги
- 32,8 млрд грн — для спеціалізованих медзакладів
- 2,8 млрд грн — для центрів екстреної медичної допомоги
⚡ Новий порядок отримання ліцензії на медичну практику
За словами заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка, кошти систематично перераховують також медзакладам, розташованим на тимчасово окупованих територіях, з якими встановлено належний зв'язок. Адже українські медики, які надають там допомогу українським громадянам, мають бути забезпечені українськими заробітними платами.
Загалом з моменту повномасштабного вторгнення рф ЗОЗ на тимчасово окупованій території Херсонщини отримали понад 1 млрд грн, на Донеччині — понад 1,5 млрд грн, на Луганщині — понад 600 млн грн.
«З першого дня війни ми докладаємо значних зусиль для забезпечення фінансування медичних закладів у повному обсязі, аби кожен медик, який сьогодні працює в надважких умовах, отримав гідну заробітну плату, в тому числі й на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Тому ще у лютому МОЗ прийняло рішення щодо зміни системи фінансування медичних закладів, відповідно до якого заклад охорони здоров'я щомісяця отримує від Нацслужби здоров'я 1/12 від річного обсягу фінансування», — розповів Олексій Яременко.
Також за період війни лікарі виписали 2,8 млн рецептів та 22 млн направлень, із них погасили понад 2 млн рецептів та 15 млн направлень.
Раніше експерт роз’яснював, що змінили в Програмі медгарантій у травні.
За матеріалами сайту МОЗ