МОЗ врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.
✎ Ідеться про тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я. Це питання врегульоване наказом МОЗ «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» від 04.03.2022 № 414.
Компенсація за працевлаштування переміщених осіб: як отримати та облікувати
Порядок працевлаштування в іншому ЗОЗ для внутрішньо переміщених медпрацівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Тобто медик має подати пакет документів:
- паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу
- ідентифікаційний номер
- документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію)
- документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка)
- заява з проханням про прийняття на роботу
За наявності кандидат може подати інші додаткові документи.
Якщо особа загубила документи або немає можливості їх забрати/отримати, то під час війни ID-картка та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані в сервісі «Дія», мають таку саму юридичну силу, як паперові оригінали. Тому в разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія» (ст. 14-1 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VІ).
Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Окрім того, з 15 березня 2022 року паспортні послуги знову доступні в підрозділах Державної міграційної служби (ДМС), які розташовані в безпечних районах, де немає активних бойових дій. Підрозділи ДМС відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне і тимчасове проживання.
✅✅✅ День медичного працівника 2022 року: святкуємо 19 червня
Станом на 24 травня можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 2375 внутрішньо переміщених медпрацівників. Серед них:
- 1349 лікарів
- 718 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти)
- 308 технічних працівників
Найбільша кількість лікарів працевлаштувалися у Львівській області — 283, на Полтавщині — 120 та на Дніпропетровщині — 116 осіб.
Медичних сестер/братів, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовані в Дніпропетровській області — 158 та у Полтавський області — 120 осіб.
МОЗ продовжує вживати заходів, щоб українські медики, попри війну, мали змогу працювати та отримувати гідну оплату праці, де б вони не перебували.
Раніше Віктор Ляшко запевнив, що всі українські медики, зокрема й на тимчасово окупованих територіях, отримуватимуть заробітну плату.
За матеріалами сайту МОЗ