Україна отримала вакцину проти гепатиту В від Дитячого фонду ООН

Її вже розподіляють між областями

Україна отримала вакцину проти гепатиту В від Дитячого фонду ООН

У межах гуманітарної допомоги Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив 150 тисяч доз вакцини. Через війну наша країна не змогла отримати чергову планову поставку вакцини у квітні.

Правила експлуатації коробок безпечного зберігання відходів після вакцинації

Передусім вакину відправлять до пологових будинків, щоб новонароджених мали змогу вакцинувати відповідно до Національного календаря щеплень.

«Вакцина проти гепатиту В — перша, яку отримує дитина, — нагадав Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України. — Її роблять упродовж 24 годин після народження ще в пологовому будинку. Це щеплення є вкрай важливим, адже малюки до одного року найбільш вразливі до гепатиту В — у цьому віці він у 90% випадків переходить у невиліковну хронічну хворобу. Тому дуже важливо, щоб усі українські діти отримували цю вакцину вчасно. Закликаю лікарів інформувати про це новоспечених батьків».

Щоб дізнатися про наявність вакцини в регіоні, МОЗ радить звертатися до департаментів охорони здоров‘я військових адміністрацій або ж на «гарячу лінію» за номером 0 800 60 20 19.

Раніше МОЗ нагадало про важливість щеплення.

За матеріалами сайту МОЗ

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
123821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді