До екстреного медичного застосування в Україні допущений препарат «Паксловід»

UA RU

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Для амбулаторного лікування COVID-19 медпрацівники використовуватимуть ще один лікарський засіб — «Паксловід» від компанії «Пфайзер». Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

До екстреного медичного застосування в Україні допущений препарат «Паксловід»

За результатами проведеної експертизи «Паксловід» допущено до екстреного медичного застосування в Україні.

⚡ Зміни в лікуванні пацієнтів з COVID-19 від 04.02.2022

«Препарат «Паксловід» призначений у першу чергу для пацієнтів із груп ризику з метою уникнути погіршення стану та переходу захворювання із легкого ступеня тяжкості до середнього та важкого», — зазначив Віктор Ляшко.

В Україну має надійти 300 тисяч курсів «Паксловіду». Відповідний контракт із його виробником — компанією «Пфайзер» — МОЗ уклало ще до реєстрації цього лікарського засобу в нашій країні.

«Оскільки лікарський засіб вже допущено до екстреного медичного застосування, ми розпочинаємо узгоджувати графік поставки препарату в Україну, про який поінформуємо додатково», — анонсував міністр.

Віктор Ляшко також нагадав, що раніше в Україну вже прибуло 60 тис. (із 300 тис. законтрактованих) курсів «Молнупіравіру». Це ще один препарат, призначений для лікування COVID-19.

⚡ Як рахувати години роботи з ковідними хворими для доплати до 300%?

І «Паксловід, і «Молнупіравір» — противірусні препарати прямої дії. Вони запобігають розмноженню вірусу та знижують ризик важкого перебігу хвороби. Обидва лікарські засоби випускаються у формі пігулок, тому їх зручно приймати. До того ж вони не мають особливих вимог зберігання.

Міністр також нагадав про наявність в Україні ефективного профілактичного засобу для зниження ризику важкого перебігу COVID-19 — вакцин проти коронавірусу:

  • Модерна
  • Пфайзер
  • Коронавак

Вони доступні в кожному пункті щеплення та центрі масової вакцинації для всіх охочих віком від 12 років.

Нагадаємо, раніше МОЗ звітувало про наявність ліків від COVID-19 в Україні.

За матеріалами сайту МОЗ

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
105024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді