За готовність до реагування на надзвичайні ситуації НСЗУ щомісяця платитиме понад 1 млн грн

UA RU
Із початку 2022 року до програми медичних гарантій входить новий пакет медичних послуг — «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях»

За готовність до реагування на надзвичайні ситуації НСЗУ щомісяця платитиме понад 1 млн грн

Регіональні департаменти охорони здоров’я визначили заклади, які законтрактувалися за пакетом «готовності», опорними для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою. Йдеться про один заклад охорони здоров’я на 200 тис. населення відповідної області.

З яких джерел КНП брати кошти на зарплати

Щомісяця НСЗУ виплачуватиме таким закладам 1 053 510 грн. Усього 2022 року на цей пакет передбачено майже 2,5 млрд грн. Про це під час робочого візиту до багатопрофільної лікарні в Лубнах, на Полтавщині заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Лубенська лікарня вже уклала договір з НСЗУ на 18 пакетів медичних послуг. Серед них — і пакет «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях».

«“Готовність до реагування” — новий пакет, яким передбачено понад 1 млн грн щомісяця незалежно від того будуть госпіталізовані хворі на інфекційні хвороби, у т.ч. з коронавірусною хворобою, чи ні. Держава платить за готовність надавати медичну допомогу у разі необхідності», — повідомив Віктор Ляшко.

За словами міністра, усього в Україні за цим пакетом працюватимуть 199 закладів охорони здоров’я. Найбільше їх зосереджено у Києві та на Дніпропетровщині — по 16 лікарень.

Нагадаємо, раніше МОЗ оновило Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

За матеріалами сайту МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на медичну практику: як оформити, переоформити, зупинити й відновити

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
57027

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, що дає акредитація медичному закладу, які документи для неї потрібні. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
111129

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді