Кабмін ухвалив план вакцинації проти COVID-19 на 2022 рік

Відповідний проєкт розпорядження прийняли під час засідання уряду 2 лютого

Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 передбачає, що загальна стратегія вакцинації проти COVID-19 полягатиме:

  • у ревакцинації бустерною дозою тих, хто вже отримав базовий курс щеплення у 2021 році
  • вакцинації тих, хто не отримав жодної дози

Вимоги до сертифікатів БПР у 2022 році

Додатково впродовж 2022 року заплановано охопити щепленнями дітей та підлітків віком від 12 до 18 років.

«У цьому році ми будемо і далі нарощувати темпи щеплень, і для цього в нас вже є 100% забезпечення вакцинами, жодних перебоїв не буде, це гарантуємо. Для захисту населення ми використовуємо всі наявні ресурси — і можливості державного бюджету, а також продовжуємо нашу співпрацю з ініціативою COVAX,» — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Передбачено, що до кінця 2022 року обласні та Київська міська держадміністрації мають забезпечити охоплення вакцинацією неповнолітніх і щонайменше 70% дорослого населення. Зокрема, 80% осіб у категорії 60+. Особливо це стосується тих, хто перебуває в групі ризику.

Також держадміністрації мають забезпечити належне функціонування центрів вакцинації населення, а також постійних і тимчасових пунктів щеплень на базі закладів охорони здоров’я. Ідеться, зокрема, про виїзні вакцинальні сесії в організованих колективах та за місцем проживання/перебування.

Важливо, що у Нацплані з’явилась норма про створення регіональних міжвідомчих координаційних комісій з його виконання. Окрім того, документ передбачає затвердження регіональних планів з вакцинації на 2022 рік.

Раніше МОЗ та ВООЗ анонсували розроблення рекомендацій щодо роботи медиків у ЕСОЗ.

За матеріалами сайту МОЗ



Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121777

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
135298

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді