Невакцинованих до 31 січня медпрацівників відсторонять від роботи без збереження зарплати

UA RU
До 31 січня медичні працівники мають щепитися від COVID-19. Ті, хто не отримає принаймні одну дозу вакцини, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати

Невакцинованих до 31 січня медпрацівників відсторонять від роботи без збереження зарплати

31 січня 2022 року набуває чинності наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664.

Епіднагляд та облік інфекційних хвороб з 2022 року

Згідно з наказом, до переліку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19, додаються працівники:

  • органів місцевого самоврядування
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності
  • комунальних підприємств, установ та організацій

Відповідно, працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Виняток — особи, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби. Цей факт потрібно підтвердити медичним висновком.

За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, в останні тижні 2021-го та перші тижні 2022 року кількість випадків інфікування штамом «Омікрон» у більшості європейських країн зростає.

✅✅✅ Відсторонення від роботи невакцинованого медичного працівника: зразки документів

Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей з «Омікроном» ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий порівняно з інфікованими штамом «Дельта». При зараженні «Омікроном» ризик госпіталізації нижчий:

  • на 65% — для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини
  • на 81% — для тих, хто отримав три дози

«Однак кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою», — пояснив міністр.

Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Нагадаємо, наприкінці січня вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати.

За матеріалами сайту МОЗ

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Статті за темою

Усі статті за темою

Гепатит С: профілактика зараження на робочому місці

28 липня відзначатимуть Усесвітній день боротьби з гепатитом. З’ясуйте, як організувати профілактику гепатиту С на робочому місці та вберегтися від зараження у разі контакту з інфікованим матеріалом
5366

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
119507

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
9344

Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру: скачати СОП

Як дотримати протиепідемічних заходів і запобігти поширенню особливо небезпечної інфекціїї в ЗОЗ. Скачайте зразок оформлення СОП «Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру»
12283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді