31 січня 2022 року набуває чинності наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664.
Епіднагляд та облік інфекційних хвороб з 2022 року
Згідно з наказом, до переліку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19, додаються працівники:
- органів місцевого самоврядування
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності
- комунальних підприємств, установ та організацій
Відповідно, працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Виняток — особи, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби. Цей факт потрібно підтвердити медичним висновком.
За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, в останні тижні 2021-го та перші тижні 2022 року кількість випадків інфікування штамом «Омікрон» у більшості європейських країн зростає.
✅✅✅ Відсторонення від роботи невакцинованого медичного працівника: зразки документів
Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей з «Омікроном» ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий порівняно з інфікованими штамом «Дельта». При зараженні «Омікроном» ризик госпіталізації нижчий:
- на 65% — для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини
- на 81% — для тих, хто отримав три дози
«Однак кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою», — пояснив міністр.
Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у будь-якому пункті чи центрі вакцинації.
Нагадаємо, наприкінці січня вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати.
За матеріалами сайту МОЗ