Лікування онкохворих дітей в Україні

Відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні

15 лютого в Національному інституті раку відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні.

У заході взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО, завідувач науково-дослідного відділення дитячої онкології Національного інституту раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Дитяча онкологія» Григорій КЛИМНЮК та директор Національного інституту раку Олена КОЛЕСНИК.

Учасники прес-конференції зауважили, що лікування онкохворих дітей є пріоритетним питанням для держави.

«Для лікування онкохворих дітей з державного бюджету виділено 353 млн грн. На ці кошти ми здійснили закупівлю медичних препаратів та очікуємо отримати їх до кінця цього місяця», — заявила Олександра ПАВЛЕНКО.

За її словами, МОЗ України робить все можливе, аби процедури закупівлі препаратів для онкохворих відбувалися чесно і прозоро в найкоротші терміни.

Як відомо, у листопаді 2015 року МОЗ України та міжнародна організація Crown Agents підписанли договір, що передбачає закупівлю онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих.

Завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології Національного інституту раку Григорій КЛИМНЮК розповів, що більш ніж 300 дітей з усіх регіонів України щорічно лікуються в Національному інституті раку.

«Щорічно виконується близько 300 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами. За останні роки, після впровадження сучасних підходів до лікування, виживаність дітей значно покращилась (при саркомі м’яких тканин — 58,6% (безрецидивна — 44,8%), при нейробластомі у групі високого ризику — 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%, пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше 5 років). Отримані результати близькі до таких, що досягли провідні клініки Європейських країн», — зауважив Григорій КЛИМНЮК.

Він нагадав, лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку проводиться безоплатно — медичними препаратами, закупленими за бюджетні кошти.

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
9233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді