Лікування онкохворих дітей в Україні

Відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні

15 лютого в Національному інституті раку відбулася прес-конференція щодо актуальних питань лікування онкохворих дітей в Україні.

У заході взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО, завідувач науково-дослідного відділення дитячої онкології Національного інституту раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Дитяча онкологія» Григорій КЛИМНЮК та директор Національного інституту раку Олена КОЛЕСНИК.

Учасники прес-конференції зауважили, що лікування онкохворих дітей є пріоритетним питанням для держави.

«Для лікування онкохворих дітей з державного бюджету виділено 353 млн грн. На ці кошти ми здійснили закупівлю медичних препаратів та очікуємо отримати їх до кінця цього місяця», — заявила Олександра ПАВЛЕНКО.

За її словами, МОЗ України робить все можливе, аби процедури закупівлі препаратів для онкохворих відбувалися чесно і прозоро в найкоротші терміни.

Як відомо, у листопаді 2015 року МОЗ України та міжнародна організація Crown Agents підписанли договір, що передбачає закупівлю онкологічних та онкогематологічних препаратів, а також хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих.

Завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології Національного інституту раку Григорій КЛИМНЮК розповів, що більш ніж 300 дітей з усіх регіонів України щорічно лікуються в Національному інституті раку.

«Щорічно виконується близько 300 складних оперативних втручань, серед яких резекції печінки, гемігепатектомії, панкреатодуоденальні резекції, резекції нирок, кісток з ендопротезуванням, пластикою автологічними чи аллогенними трансплантатами. За останні роки, після впровадження сучасних підходів до лікування, виживаність дітей значно покращилась (при саркомі м’яких тканин — 58,6% (безрецидивна — 44,8%), при нейробластомі у групі високого ризику — 34%, саркомі Юїнга 42,5%, остеогенній саркомі — 79%, пухлині Вільмса (при термінах спостереження більше 5 років). Отримані результати близькі до таких, що досягли провідні клініки Європейських країн», — зауважив Григорій КЛИМНЮК.

Він нагадав, лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку проводиться безоплатно — медичними препаратами, закупленими за бюджетні кошти.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128883

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді