Хто і яким чином може отримати бустерне щеплення від COVID-19: роз'яснення головного санлікаря

UA RU
Людина, яка має медичні показання, може отримати третє, додаткове щеплення проти коронавірусної хвороби. Для цього її сімейний чи профільний лікар має виписати відповідне направлення. Про це під час брифінгу розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін

Головний санлікар пояснив, хто і як може отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19

✅✅✅ Річний план роботи Ради медичних сестер

МОЗ дозволило щеплювати додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людей, які мають для цього медичні показання, нагадав Ігор Кузін. Так, бустерну дозу можуть отримати:

  • люди з ВІЛ
  • онкохворі
  • пацієнти після трансплантації органів
  • ті, хто проходить імуносупресивну або імуномодулюючу терапію
  • пацієнти з низкою інших імунодефіцитних станів

Які органи контролю мають право перевіряти санітарно-епідемічний стан медзакладу

За словами головного санлікаря, імунна система цих категорій осіб буде захищенішою від коронавірусної хвороби.

«Тепер вони можуть отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другої дози, незалежно від того, якою вакциною щепились раніше. Для того щоб отримати додаткову дозу, необхідно звернутись до свого сімейного або профільного лікаря», — сказав Ігор Кузін.

Лікар видає направлення на щеплення довільної форми. Бустерну дозу можна отримати тією вакциною, якою було введено дві попередні дози.

Вакцинуватися особа зможе в будь-якому найближчому пункті щеплення. При цьому лікар вакцинальної бригади внесе до електронної системи охорони здоров’я дані про додаткову дозу як третю.

Ігор Кузін також зауважив, що дія документа про вакцинацію продовжуватися не буде. Тобто сертифікат буде чинним 365 днів із дати, коли особа отримала другу дозу.

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко заявив, що орієнтовно бустерна доза для всіх буде в Україні в січні-лютому 2022 року

За матеріалами сайту МОЗ

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
129230

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді