Віктор Ляшко розповів, коли будуть проводити бустерну вакцинацію проти COVID-19 в Україні

UA RU
Якщо першу дозу вакцини проти COVID-19 отримають принаймні 60% українців або дві дози — 50% громадян, в Україні одразу розпочнеться бустерна вакцинація. Про це в інтерв’ю виданню ВВС News Україна заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

Орієнтовно бустер буде в Україні в січні-лютому 2022 року. Можливо, і раніше, — Ляшко

✅✅✅ Інвентаризація ліків і медвиробів у КНП

Україна повністю готова щеплювати громадян третьою дозою, наголосив міністр. Вакцин для цього вистачає. МОЗ уже підписало контракти на поставки на наступний рік.

Інфекційний контроль за новими правилами: усе про наказ № 1614

«Нам вистачить і для бустерної, і в разі необхідності для повного циклу ревакцинації ще двома дозами. Але ВООЗ закликає не робити бустерні дози, а вакцинувати якомога більше населення, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу. Мета 2021 року — вакцинувати 40% населення планети», — пояснив Віктор Ляшко.

Через 2-3 тижні в Україні двома дозами буде вакциновано 40% дорослого населення. Але МОЗ прагне досягти позначки у 70%, тому не поспішає вводити бустерні щеплення.

«Пріоритети зараз повинні бути розставлені для вакцинації людей, які взагалі не щепилися. Для того, щоб кількість імунізованих людей була більшою», — вважає міністр.

Запитання, чому не можна паралельно вакцинувати щеплених і нещеплених або чому б поки не віддати бустер приватному сектору, адже багато українців готові платити за третю дозу, Віктор Ляшко назвав предметами накручування і нагнітання.

▼▼▼ Скачайте в журналі «Довідник головної медичної сестри»

«У мене прохання: якщо ми так хочемо захистити українців, то давайте робити з вами одну річ — просити й переконувати тих, хто ще не прийшов на щеплення. А таких у нас понад 10 млн. Бо це захист наш із вами, це захист наших рідних. Бо тоді ми зменшимо циркуляцію, захистимо наших батьків від того, що їм у певний період можуть не надати допомогу. Оце треба зрозуміти, а не займатися егоїзмом — мені по барабану, що буде відбуватися в країні, мені треба бустерну дозу», — сказав міністр.

Попри це Віктор Ляшко заявив, що орієнтовно на бустерну дозу українці можуть розраховувати вже в січні-лютому 2022 року. Можливо, і раніше. Це залежатиме від багатьох чинників, зокрема рівня вакцинації в країні.

«Якщо українці масово підуть і зроблять перше щеплення, у нас будуть першим щепленням вакциновані принаймні 60% або двома дозами 50%, я як міністр охорони здоров’я відразу ухвалю рішення і запустимо бустерне вакцинування», — заявив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко оголосив, що МОЗ покарає заклади, які свідомо порушують ліцензійні умови проведення вакцинації.

За матеріалами ВВС News Україна

 

 

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
120869

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
132943

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10654

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді