Віктор Ляшко розповів, коли будуть проводити бустерну вакцинацію проти COVID-19 в Україні

UA RU
Якщо першу дозу вакцини проти COVID-19 отримають принаймні 60% українців або дві дози — 50% громадян, в Україні одразу розпочнеться бустерна вакцинація. Про це в інтерв’ю виданню ВВС News Україна заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

Орієнтовно бустер буде в Україні в січні-лютому 2022 року. Можливо, і раніше, — Ляшко

✅✅✅ Інвентаризація ліків і медвиробів у КНП

Україна повністю готова щеплювати громадян третьою дозою, наголосив міністр. Вакцин для цього вистачає. МОЗ уже підписало контракти на поставки на наступний рік.

Інфекційний контроль за новими правилами: усе про наказ № 1614

«Нам вистачить і для бустерної, і в разі необхідності для повного циклу ревакцинації ще двома дозами. Але ВООЗ закликає не робити бустерні дози, а вакцинувати якомога більше населення, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу. Мета 2021 року — вакцинувати 40% населення планети», — пояснив Віктор Ляшко.

Через 2-3 тижні в Україні двома дозами буде вакциновано 40% дорослого населення. Але МОЗ прагне досягти позначки у 70%, тому не поспішає вводити бустерні щеплення.

«Пріоритети зараз повинні бути розставлені для вакцинації людей, які взагалі не щепилися. Для того, щоб кількість імунізованих людей була більшою», — вважає міністр.

Запитання, чому не можна паралельно вакцинувати щеплених і нещеплених або чому б поки не віддати бустер приватному сектору, адже багато українців готові платити за третю дозу, Віктор Ляшко назвав предметами накручування і нагнітання.

▼▼▼ Скачайте в журналі «Довідник головної медичної сестри»

«У мене прохання: якщо ми так хочемо захистити українців, то давайте робити з вами одну річ — просити й переконувати тих, хто ще не прийшов на щеплення. А таких у нас понад 10 млн. Бо це захист наш із вами, це захист наших рідних. Бо тоді ми зменшимо циркуляцію, захистимо наших батьків від того, що їм у певний період можуть не надати допомогу. Оце треба зрозуміти, а не займатися егоїзмом — мені по барабану, що буде відбуватися в країні, мені треба бустерну дозу», — сказав міністр.

Попри це Віктор Ляшко заявив, що орієнтовно на бустерну дозу українці можуть розраховувати вже в січні-лютому 2022 року. Можливо, і раніше. Це залежатиме від багатьох чинників, зокрема рівня вакцинації в країні.

«Якщо українці масово підуть і зроблять перше щеплення, у нас будуть першим щепленням вакциновані принаймні 60% або двома дозами 50%, я як міністр охорони здоров’я відразу ухвалю рішення і запустимо бустерне вакцинування», — заявив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко оголосив, що МОЗ покарає заклади, які свідомо порушують ліцензійні умови проведення вакцинації.

За матеріалами ВВС News Україна

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7096

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
23808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді