Європейські банки надали кредит Україні на проведення вакцинації проти COVID-19

UA RU
10 грудня Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк ЄС, надав Україні 50 млн євро в кредит. Ці кошти підуть на закупівлю вакцин проти коронавірусу

Україна взяла в кредит 50 млн євро на вакцинацію проти COVID-19

Кредитні кошти, кажуть у МОЗ, допоможуть закупити вакцини від COVID-19. Цим самим міністерство забезпечить значну частку від кількості, яку передбачає національний план вакцинації України у 2022 році.

Програма медичних гарантій — 2022: вебінар

50 млн євро на протидію COVID-19 ЄІБ перепрофілював із чинної фінансової угоди — «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ/UMIP). Її ЄІБ та Україна підписали ще 2015 року. Загальна сума договору — 400 млн євро.

Угоду про перепрофілювання 50 млн євро Україна ратифікувала у жовтні 2021 року. Ця фінансова операція — частина загальної ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19.

«Як одні з головних фінансових партнерів України та частина ініціативи Team Europe, ми раді підтримати зусилля Уряду України у боротьбі проти COVID-19, — каже голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон. — Для швидшого залучення коштів нам вдалося внести зміни до вже затвердженого і чинного кредиту. 50 млн євро, перепрофільовані задля цієї мети, будуть використані для оперативної закупівлі вакцин. Це необхідний крок для боротьби з викликами COVID-19 у сферах охорони здоров’я й економіки, а також для забезпечення кращого майбутнього».

✅✅✅ План роботи лікаря на рік

На думку голови Представництва ЄС в Україні, посла Матті Маасікаса, кредит допоможе Україні оперативно реагувати на пандемію та відновитися після неї.

«Підтримка закупівлі вакцин, на додаток до вже залученої від ЄС допомоги у боротьбі проти COVID-19, пришвидшить процес вакцинації в Україні. Ми віримо, що цей крок стане вагомим внеском у захист українського населення, зменшить навантаження на медичних працівників і лікарні, а також сприятиме стійкості системи охорони здоров’я України в майбутньому», — додав він.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підкреслив, що завдяки додатковій підтримці від ЄІБ МОЗ продовжує:

  • забезпечувати належне фінансування для підтримки системи охорони здоров’я України
  • посилювати заходи захисту населення у відповідь на кризу COVID-19

За кошти, надані ЄІБ, вакцини від COVID-19 закуповуватиме компанія Crown Agents, яку раніше затвердив КМУ.

Нагадаємо, раніше КМУ збільшив видатки на трансплантацію в поточному році.

За матеріалами МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на медичну практику: як оформити, переоформити, зупинити й відновити

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
56864

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, що дає акредитація медичному закладу, які документи для неї потрібні. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
110932

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16983

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді