Верховна Рада ухвалила Державний бюджет: які витрати заплановані на охорону здоров’я

UA RU
Державний бюджет України на 2022 рік Верховна Рада ухвалила 2 грудня

Бюджет на охорону здоров’я в 2022-му: на що і скільки

У МОЗ розповіли, що фінансування медичної галузі в 2022-му буде рекордним. У бюджеті на охорону здоров’я закладено на 38 млрд грн більше в порівнянні з поточним роком, а саме 232,8 млрд грн.

⚡ Нова редакція договору з НСЗУ

«Цього року маємо рекордне фінансування сфери охорони здоров’я — 232,8 млрд гривень виділено на медицину. Це дасть можливість реалізувати указ Президента України і забезпечити ринковий рівень заробітної плати медичним працівникам — лікарю 20 тисяч гривень та 13,5 тисяч гривень середньому медичному працівнику», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Посадовці передбачили в бюджеті такі суми:

  • 157,3 млрд грн — для фінансування Програми медичних гарантій — 2022
  • понад 10 млрд грн — на централізовані закупівлі лікарських засобів та медичного обладнання
  • 939,5 млн грн — на трансплантацію
  • 2,6 млрд грн — на закупівлю вакцин проти COVID-19

Заклали також 100 млн грн на виплати працівникам ЗОЗ у зв’язку з переїздом на нове місце роботи або перекваліфікацією, яка буде необхідна під час формування мережі лікарень у госпітальних округах.

Раніше МОЗ винесло на громадське обговорення проєкт постанови про встановлення медикам надбавки за престижність праці до 500% окладу.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16504

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
55022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді