Як проводити ковідні закупівлі

КМУ розблокував закупівлі лікарських засобів для запобігання виникненню і поширенню COVID-19

Оновлений Порядок атестації лікарів

Як проводити ковідні закупівлі

✅✅✅ Як правильно спланувати тендер на закупівлю ліків

Постановою від 22.09.2021 № 1012 уряд затвердив:

  • порядок проведення закупівель лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Порядок)
  • перелік лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Перелік)

За Порядком замовник має визначити особу, уповноважену на проведення таких закупівель. Така особа, зокрема, зобов’язана перевірити особу, з якою планує укласти договір про закупівлю:

  1. на надійність, а саме наявність документально підтвердженого досвіду виконання
  2. аналогічного за предметом закупівлі договору
  3. доброчесність, а саме:
  • чи притягували таку особу до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
  • чи є постачальник пов’язаною особою з керівником або службовими особами замовника
  • чи притягували особу протягом останніх трьох років до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів

Що робити, якщо уповноважена особа виявляє одну з перелічених обставин

Усі рішення уповноважена особа оформлює протоколом із зазначенням дати їх ухвалення.

Замовник планує такі закупівлі на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг.

NB! Затверджений Перелік містить лише лікарські засоби, необхідні для боротьби з COVID-19. Додаткового переліку товарів і послуг, які необхідні для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби та які замовник на період карантину закуповує в порядку для спрощених закупівель, КМУ не затвердив.

У яких випадках проводити закупівлі за спрощеним порядком

Уряд визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» від 20.03.2020 № 225.

Підготувала редакція Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Енергоефективність медзакладу: як підвищити

Одна з найбільших статей витрат ЗОЗ — витрати на енергоносії. В умовах воєнного стану економія бюджету медустанови особливо актуальна. Як підвищити енергоефективність медзакладу, читайте у статті
5275

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді