Невакцинованих працівників не допустять до роботи: коли і для представників яких професій це станеться

UA RU
8 листопада набуде чинності наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153. Про це нагадав заступник міністра охорони здоров’я — головний санітарний лікар Ігор Кузін під час спільного брифінгу із в.о. голови Держпраці Ігорем Дегнерою

Зміни в медичному законодавстві у 2021 році

Згідно з наказом, обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів
  • закладів освіти

Із 8 листопада невакцинованих проти COVID-19 працівників, які підлягають обов’язковим щепленням, не допустять до роботи

⚡ Як рахувати години роботи з ковідними хворими для доплати до 300%?

«Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу, для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти», — пояснив Ігор Кузін.

За словами заступника міністра, працівники вказаних підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки під час роботи багато контактують із людьми. Навіть один інфікований працівник ризикує інфікувати всіх колег, які перебували з ним у контакті. До того ж доведеться самоізолюватися великій кількості працівників.

Про те, як саме роботодавець має відстороняти невакцинованих співробітників, розповів Ігор Дегнера.

«У першу чергу керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати до часу усунення причин, які зумовили відсторонення — тобто отримання щеплення», — наголосив Ігор Дегнера.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється вакцинуватися, керівник підприємства має скласти відповідний акт. Однак якщо працівник отримав принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, про ухилення або відмову вже не йдеться. Таких працівників відстороняти від роботи не можна.

Головний санітарний лікар наголосив, що не можуть бути відстороненими від роботи і працівники, які мають протипоказання до вакцинації. Для цього вони мають надати відповідний медичний висновок, який видасть заклад охорони здоров’я.

Форма такої довідки поки що перебуває на затвердженні у Центральних органів виконавчої влади. Ігор Кузін підкреслив, що у документі не буде вказано діагноз, а тому керівник може вимагати її цілком законно.

Нагадаємо, раніше ВРУ ухвалила 5 рішень, що вплинуть на систему охорони здоров’я.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
378117

Календар вакцинації в Україні

1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію
211652

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
127738

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді