В Україні може з'явитися вакцина проти грипу вітчизняного виробництва — Кузін

UA RU
Уже наступного року в Україні може з’явитися власне виробництво вакцини проти грипу. Це буде три- або чотиривалентна вакцина в монодозних шприцах. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в онлайн-інтерв’ю з медичною експерткою UNICEF Катериною Булавіновою

 

Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ

2021—2022 року медичні експерти очікують аналогічний епідемічний сезон грипу, як і торік, розповів заступник міністра. Найімовірніше, циркулюватимуть штами:

  • B/Washington
  • H1N1
  • H3N2

Поява вакцини проти грипу від українського виробника запланована на І півріччя 2022 року, — Кузін

А вже на наступний рік Ігор Кузін анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника.

«Українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде три- або чотиривалентна вакцина в монодозних шприцах. Це буде продукція «in bulk» (тобто в Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування), але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. І ми не будемо змушені шукати її на ринках Європи», — розповів Головний санлікар.

За його словами, поява українсько вакцини запланована на перше півріччя 2022 року.

 Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко заявив, що обіцянку зробити понад 10 млн щеплень виконав всього з тижневою затримкою. 

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1077

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
805

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3591

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді