Як проводити реабілітацію пацієнтів із постковідним синдромом
Нові заходи, які мають підвищити рівень вакцинації населення, передбачає Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка від 17.08.2021 № 52.
✅✅✅ Клінічний маршрут пацієнта поліклініки: приклад
Згідно з документом, керівники робіт із ліквідації наслідків COVID-19, місцеві адміністрації та регіональні координатори з вакцинації мають посилити комунікацію щодо вакцинальної кампанії проти коронавірусу. Також вони мають щотижня формувати плани щодо охоплення населення вакцинацією та звітувати про їх виконання. Мінімальна очікувана кількість щеплень на день становить:
- 50 — на один пункт щеплення
- ≥ 50 — на один центр вакцинації
- 100 — на одну мобільну бригаду
Також Віктор Ляшко розпорядився, щоб місцеві адміністрації провели роботу з керівниками центрів ПМСД. А керівники, своєю чергою, — активізували інформування населення щодо:
- можливості вакцинації проти COVID-19
- графіка роботи та місць розташування пунктів щеплень та центрів вакцинації
- запису на вакцинацію
- термінів повторної вакцинації
Щоб нагадати про необхідність повторно вакцинуватися та надати іншу інформацію, сімейні лікарі та лікарі-терапевти мають виконувати «проактивні продзвони» пацієнтам.
Окрім того, керівники закладів охорони здоров’я, на базі яких функціонують пункти щеплень, мають забезпечити:
- перегляд графіків роботи цих пунктів, щоб вони працювали у зручний для населення час
- безперебійну роботу пунктів, а також реєстратур і записів громадян на вакцинацію з нагадуванням щодо термінів повторної вакцинації
- проведення максимальної кількості щеплень
- контроль за дотриманням вимог «холодового ланцюга» під час зберігання та транспортування вакцин
- своєчасне звітування щодо роботи пунктів щеплень
У розпорядженні також ідеться про те, що пункти вакцинацій мають продовжити графіки роботи та обов’язково працювати у вихідні дні. За це відповідають голови обласних та Київської міської держадміністрацій.
Нагадаємо, раніше МОЗ рекомендувало скоротити інтервал між дозами CoronaVac/Sinovac до 14 днів.