Як організувати протиепідемічний режим в умовах пандемії COVID-19
Санітарно-протиепідемічні правила і норми використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря та дезінфекції поверхонь у приміщеннях закладів охорони здоров’я та установ/закладів надання соціальних послуг/соціального захисту населення МОЗ затвердило наказом від 06.05.2021 № 882.
✅✅✅ Дезінфекція поверхонь для профілактики COVID-19: вимоги МОЗ
Новий наказ має удосконалити протидію поширенню туберкульозу та інших інфекційних захворювань, запобігти внутрішньогоспітальному інфікуванню пацієнтів та відвідувачів, знизити ризик професійних захворювань працівників. Документ визначає:
- коли використовувати ультрафіолетове бактерицидне випромінювання (УФБВ)
- якими мають бути ультрафіолетові лампи і приміщення, де їх розміщують
- коли лампи потребують заміни і якою має бути їхня інтенсивність
- за яких умов люди можуть перебувати в приміщенні, що знезаражується УФБВ
- хто планує і приймає роботи з монтажу випромінювачів
- як визначити ефективність роботи УФБВ та частоту очищення ламп
Автори наказу розробляли його згідно з досягненнями:
- Центру контролю за захворюваннями (CDC, Атланта) — Керівництвом із запобігання передачі мікобактерій туберкульозу в закладах охорони здоров’я (CDC, 2005 Guidelines for Preventing the Transmission of Mycobacterium tuberculosis in Health-Care Settings. MMWR Vol.54 № RR-17)
- ВООЗ — Керівництвом із біологічної безпеки лабораторних досліджень при туберкульозі (2013)
Досі часу в Україні не було уніфікованих процедур використання УФБВ, кажуть у МОЗ. Адже «Санітарні правила устрою, обладнання та експлуатації лікарень, пологових будинків та інших лікувальних стаціонарів» (СанПиН 5179–90), які регулювали це питання, втратили чинність ще в січні 2016 року.
Нагадаємо, раніше експерти Вищої школи головної медсестри розповіли, як зменшити ризик поширення інфекційних захворювань.
За матеріалами сайту МОЗ