Близько 40% пунктів вакцинації в Україні не працюють — Віктор Ляшко

UA RU
Не всі люди, які хочуть вакцинуватися від COVID-19, можуть отримати щеплення. Одна з причин — близько 40% пунктів щеплень не працюють. Про це на своїй фейсбук-сторінці заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

8 запитань про ефективність вакцин проти COVID‑19

Україна розпочала 5-й етап вакцинації від COVID-19, нагадав міністр. Тепер щепитися можуть всі охочі українці віком від 18 років. Однак на заваді цьому — закриті пункти вакцинації.

40% створених пунктів щеплень не працюють, — Віктор Ляшко

 

«40% створених пунктів щеплень не працюють. Станом на 20 липня 2021 року в Закарпатській області з 213 створених кабінетів щеплень працювало лише 42», — навів приклад Віктор Ляшко.

За даними міністра, схожа ситуація і в інших областях:

  • Київська — працює 70 із 216 пунктів щеплень
  • Івано-Франківська — 44 зі 121
  • Кіровоградська — 46 зі 121
  • Хмельницька — 28 із 80
  • Черкаська — 61 зі 143
  • Рівненська — 47 зі 122
  • Харківська — 74 зі 154
  • Миколаївська — 54 зі 108
  • Волинська — 43 з 87

Однак закриті пункти щеплень не єдина проблема, вважає Віктор Ляшко.

«Люди скаржаться, що їм відмовляють у щепленні через брак вакцин. Проте на регіональних та місцевих складах зараз перебуває 3 435 103 доз антиковідних вакцин. З яких 961 142 доз це вакцина CoronaVac, температурний режим зберігання якої дозволяє її легко транспортувати, зберігати та використовувати у найвіддаленіших точках», — наголосив міністр.

Усе означає, що не всі люди, які хочуть вакцинуватися від COVID-19, можуть отримати щеплення, вважає Віктор Ляшко. Від цього насамперед можуть постраждати люди з груп ризику.

«Я ще раз, тепер публічно, прошу регіональних очільників департаментів охорони здоров’я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу», — закликав міністр.

Також він попросив усіх українців звертатися до місцевих департаментів охорони здоров’я чи МОЗ, якщо найближчий пункт щеплення не працює або там відмовляють у щепленні через відсутність вакцин.

Нагадаємо, раніше в Україні стартував п’ятий етап вакцинації від COVID-19.

За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка

 

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
378138

Календар вакцинації в Україні

1 жовтня набрали чинності зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні. Нагадайте пацієнтам про безоплатну обов'язкову та платну рекомендовану вакцинацію
211656

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
127747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді