У МОЗ пояснили, як розраховувати дози вакцин із загального флакона Moderna

UA RU
Вакцина Moderna постачається у флаконах, які розраховані на 13—15 доз. Однак МОЗ закликає медпрацівників послуговуватися самоблокуючими шприцами-0,5-LDV, Soloshot Mini, щоб використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона

8 запитань про ефективність вакцин проти COVID‑19

18 липня у межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримала вакцину Moderna (кодова назва mRNA-1273 та торговельна назва Spikevax). Вона розфасована у флакони, які розраховані на 13—15 доз, про що вказано в інструкції до препарату.

✅✅✅ Вища школа керівника медзакладу: як навчатися

МОЗ: Із флакона вакцини Moderna використовуйте 15 доз замість 14

Під час розподілу та передачі вакцини Moderna Україні представники COVAX порахували по 14 доз у флаконі, взявши середнє число. За цими розрахунками, Україна отримала 2 000 040 доз. Однак МОЗ закликає медиків, що проводять щеплення, поставитися до вакцинації відповідально й максимально ефективно використати всі дози.

«Самоблокуючі шприци-0,5-LDV, Soloshot Mini, які застосовують в Україні, дають можливість використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона. Це означає, що у нас є  можливість спожити 142 860 додаткових доз», — йдеться у повідомленні.

Також МОЗ рекомендує:

  • під час отримання та розподілу вакцини Moderna вказувати для кожного флакона — «отримано 15 доз»
  • колоти з кожного флакона по 15 доз
  • мінімізувати розлив
  • заздалегідь формувати списки вакцинації
  • планувати витрати вакцини, щоб не було залишків та утилізації

«Збільшення кількості вакцинованих — це відповідальність і заслуга бригад зі щеплення та медиків, що працюють у пунктах вакцинації, які завдяки наявним шприцам можуть використовувати всі 15 доз з кожного флакону вакцини Moderna. А кожна додаткова доза — це врятоване життя», — підсумували в МОЗ.

Нагадаємо, раніше МОЗ унесло зміни до Дорожньої карти з впровадження вакцини від COVID-19.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
123819

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді