Як організувати протиепідемічний режим в умовах пандемії COVID-19
Із 1 квітня 2021 року стартувала оновлена програма медичних гарантій. За нею працюватимуть понад 3000 закладів охорони здоров’я. У більшості регіонів заклади подали пропозиції та підписали договір на всі пакети медичних послуг. Отже, весь комплекс медичної допомога буде доступним громадянам в усіх областях нашої країни, підкреслив очільник НСЗУ.
Первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ надаватимуть 1848 закладів. Це на 150 більше, ніж торік. Серед них — 193 приватні та 477 лікарів-ФОП. За кількістю закладів лідирують:
- 154 — Львівська обл.
- 136 — Дніпропетровська обл.
- 133 — Одеська обл.
Найбільше приватних надавачів первинної медичної допомоги та лікарів-ФОП у Одеській області — 62, Дніпропетровській — 60 та Львівській — 52.
Спеціалізовану медичну допомогу за програмою медичних гарантій надаватимуть 1886 закладів. Це на 200 більше, ніж торік. Із них 83 приватні заклади та 16 лікарів-ФОП. За кількістю закладів лідирують:
- 167 — Дніпропетровська обл.
- 140 — Харківська обл.
- 102 — Донецька обл.
Найбільше приватних закладів, які працюють за договором з НСЗУ, у Дніпропетровській області — 14. По 9 закладів на Донеччині та в Києві. Найбільше договорів приватні заклади уклали на надання пріоритетних амбулаторних послуг з раннього виявлення онкології.
✅✅✅ Паліативна допомога: три зміни з нового наказу МОЗ
На новий пакет «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» договір підписали 589 закладів, зокрема 4 приватних. Найбільше їх у Львівській області — 46.
Ще один новий пакет 2021 року — «Супровід та лікування та дорослих та дітей з туберкульозом на первинному рівні медичної допомоги». Договір за цим напрямом уклали 434 заклади. Серед них 5 приватних закладів та 5 лікарів-ФОП.
«Один з таких лікарів-ФОП працює у селищі міського типу Черняхів, що на Житомирщині. Тобто пацієнти у цьому селищі зможуть лікуватися амбулаторно у свого сімейного лікаря за місцем проживання», — наголосив Андрій Віленський.
Лікувати пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями зголосилися 59 медзакладів. Серед них один приватний у місті Кропивницький.
Медичну допомогу при інсульті надаватимуть у цьому році 232 заклади. Найбільше договорів на цей пакет підписали медичні заклади Івано-Франківської, Донецької та Хмельницької областей — по 14. Лікуватиме інсульт за Програмою медичних гарантій і один приватний заклад в Одесі.
Договір на лікування інфарктів мають 66 закладів. Серед них 2 приватні. Обидва в Одесі. Найбільше договорів на цю послугу, як і торік, підписали у Дніпропетровській області — 6 закладів.
771 заклад підписав договір на пріоритетні амбулаторні послуги з ранньої діагностики онкології. Найбільше таких у Дніпропетровській області — 76. Серед загальної кількості закладів, де можна буде пройти ранню діагностику онкології, є 45 приватних та 8 лікарів-ФОП.
Нагадаємо, за І квартал заклади охорони здоров’я отримали від НСЗУ понад 34 млрд грн.
За матеріалами фейсбук-сторінки НСЗУ