Уряд скасував низку санітарних норм часів СРСР

Кабінет Міністрів України визнав такими, що втратили силу, і такими, що не застосовуються на території України, акти санітарного законодавства, видані центральними органами виконавчої влади Української РСР, а також центральними органами виконавчої влади СРСР.

Це закріплено розпорядженням «Про визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, актів санітарного законодавства» від 20.01.2016 № 94-р, що було оприлюднене на сайті уряду.

Згідно з текстом документа, визнані такими, що втратили силу, санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи і санітарні регламенти.

Розпорядження набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Виконуючий обов’язки голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав ПРОТАС повідомив, що цим розпорядженням скасовуються санітарні норми СРСР, які були прийняті до 1991 року: «Система санітарного нормування була вкрай зарегульована, і велика частина актів колишнього СРСР на сьогодні є неактуальною і непотрібною».

У якості прикладів він навів акти, які регламентували порядок видачі мила для шахтарів, видані ще в 1923 році, санітарні вимоги до колгоспних ринків, санітарні вимоги до громадських вбиралень окремо в містах та окремо в сільській місцевості.

Разом з тим, за його словами, велика частина санітарних актів, які необхідні для захисту здоров'я населення, в даний час продовжують діяти.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128882

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді