Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що в кожному закладі загальної середньої освіти, незалежно від форми власності, має бути медичний працівник. Учні повинні бути забезпечені постійним моніторингом стану здоров’я. Відповідно до затвердженого Порядку медичне обслуговування можуть здійснювати медпрацівники, які входять до штату таких закладів освіти.
NB! Якщо в школі немає медпрацівника, можна укласти договір про медичне обслуговування з будь-яким закладом охорони здоров’я.
✅✅✅ Новинка! Протестуйте сервіс «Медичні втручання: класифікатор»
Окрім того, за словами головного санлікаря, медичне обслуговування в закладі освіти передбачає, зокрема:
- контроль за своєчасністю проходження профілактичного медичного огляду та вакцинації
- просвітницьку та консультативну роботу серед учасників освітнього процесу щодо здорового способу життя, турботи про психічне здоров’я, виховання здорової дитини
- інформування з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, збереження репродуктивного здоров’я, протидії поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їхнього фізичного та психічного здоров’я
За матеріалами МОЗ
СИТУАЦІЯ ⏩ ЦПМСД пройшов акредитацію у 2015 році й отримав сертифікат про присвоєння першої категорії, дійсний до середини лютого 2018 року. Рішенням районної ради, прийнятим у березні 2018 року, заклад був перетворений з КЗ на КНП. Після перетворення підприємство має право протягом двох років не проходити акредитацію, втім строк дії акредитаційного сертифіката вже сплив. Чи можливо відтермінувати акредитацію через карантин?