«Реальна статистика занижена»: МОЗ хоче по-новому розслідувати епідемії та спалахи інфекційних хвороб

На громадське обговорення МОЗ винесло проєкт наказу «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) епідемій та спалахів інфекційних хвороб»

Пацієнт з COVID-19 у медзакладі. Що робити? ⏩ ТЕСТ

Новий Порядок має упорядкувати епідеміологічне обстеження осередків інфекційних захворювань, щоб захистити населення від ризику заразитися інфекційними хворобами, а також запобігти їх подальшому поширенню за межі територій, де була зареєстрована інфекційна хвороба.

✅✅✅ Як вести реєстр медичних висновків в ЕСОЗ

«Реальна статистика занижена»: МОЗ хоче по-новому розслідувати епідемії та спалахи інфекційних хвороб

▼▼▼ Скачайте зразок в журналі «Довідник головної медичної сестри »

Нинішня система епідеміологічних розслідувань інфекційних хвороб в Україні не дає очікуваних результатів, пишуть у МОЗ. Це впливає на рівень захворюваності інфекційним хворобами.

«Реальний рівень інфекційної захворюваності значно перевищує дані офіційної статистики Міністерства охорони здоров’я України. Заниження статистичних даних є реальною проблемою, а якість даних загалом є недостатньою, що погіршує спроможності країни у виявленні хвороб та вжитті заходів у разі епідемічних спалахів», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту документа.

Дія нового Порядку поширюватиметься на заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкованості, фізичних осіб — підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та територіальні органи Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, раніше МОЗ пропонувало залучити до епіднагляду за туберкульозом сімейних лікарів.

За матеріалами сайту МОЗ

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6246

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22043

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді