МОЗ розробило план дій на випадок погіршення епідемічної ситуації: 4 рівні небезпеки

Згідно з новим планом МОЗ забезпечуватиме медичну допомогу хворим на COVID-19 за чотирма рівнями небезпеки. Зараз в Україні перший рівень. А в разі погіршення епідемічної ситуації доведеться перейти до другого. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час виступу у ВРУ

Як діяти під час епідемії коронавірусної інфекції

За словами міністра, план дій, який розробило МОЗ, ураховує спроможність системи охорони здоров’я і забезпечує надання медичної допомоги всім, хто її потребує. Він передбачає чотири рівні небезпеки.

✅✅✅ Що думаєте про це? Напишіть під постом на сторінці «Медична справа» у Facebook

МОЗ розробило план дій на випадок погіршення епідемічної ситуації: 4 рівні небезпеки

Нині кількість нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу становить 5—7 тис. на добу. Це перший рівень небезпеки, і медична система здатна витримати таке навантаження, запевнив Максим Степанов.

«На другому рівні заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 становить 70% в цілому по країні. Водночас орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 — 8—10 тис. На цьому рівні ми можемо опинитися у найближчі тижні», — застеріг міністр.

На другому рівні МОЗ збільшить кількість ліжок у закладах охорони здоров’я до 30% від усього ліжкового фонду (тобто 52 тис. ліжок) та розпочне розгортати тимчасові госпіталі поза межами закладів. Також, як розповів Максим Степанов, госпіталізованих хворих на COVID-19 лікуватиме більше медпрацівників. Для цього, зокрема, залучатимуть працівників з інших відділень.

Якщо ліжковий фонд у країні на 85% заповнять хворі на COVID-19, це означатиме третій рівень небезпеки. Орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 — 11—15 тис.

✅✅✅ Алгоритм стаціонарного лікування пацієнтів з COVID-19

«Тут, додатково до заходів другого рівня, ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Буде розпочато мобілізацію всіх медичних працівників та інших категорій працівників. Організовуємо роботу відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечимо роботу польових шпиталів», — продовжив Максим Степанов.

Четвертий рівень небезпеки означатиме, що ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, повідомив міністр. Щоденна кількість випадків захворювання на коронавірус перевищуватиме 15—20 тис.

«Тут ми будемо змушені запровадити активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, ніхто не хоче, щоб країна опинилась на третьому—четвертому рівні. Сьогодні ВРУ зібралась вперше після власного карантину. І я сподіваюсь, що кожен та кожна в цій залі усвідомлюють, наскільки страшна ця хвороба і наскільки важливо забезпечити виконання цих правил», — підсумував Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що у населених пунктах, де стрімко зростає кількість хворих на коронавірус, МОЗ готується розгортати мобільні госпіталі.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7096

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
23808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді