МОЗ має план дій на випадок 6000 хворих на COVID-19 за добу

У МОЗ знають, що робити, якщо кількість хворих на ковід зросте до 6000 і більше за добу. Однак щоб цей план дій запрацював, медпрацівники мають якісно надавати медичну допомогу, а населення — дотримуватися встановлених правил

SARS-CoV-2: Карта контролю для керівника

На стаціонарному лікуванні перебуває більше ніж 22 тис. пацієнтів з коронавірусом. Максим Степанов пояснив, що розповідає це не для того, щоб залякати людей.

✅✅✅ Чи й справді міністр не залякує? Що думаєте? Напишіть під постом на сторінці «Медична справа» у Facebook

МОЗ має план дій на випадок 6000 хворих на COVID-19 за добу

▼▼▼ Скачайте зразок в журналі «Довідник головної медичної сестри»

«Я це говорю не для того, щоб був відповідний страх. Хочу, щоб всі ми знали, в якій реальності ми живемо, що у нас відбувається, і що далі нам робити. Зрозуміло, що у Міністерства охорони здоров’я є чіткий план, і чітке розуміння, що робити, що ми робимо далі. Що ми робимо при 6000, що ми робимо далі. У який спосіб ми будемо надавати медичну допомогу. Але ще раз хочу підкреслити: цей план, можлива реалізація його тільки коли має він дві складових — надання медичної допомоги, і виконання правил. Це зараз дуже необхідно», — наголосив міністр.

Кількість місць, передбачених у закладах охорони здоров’я для лікування хворих на коронавірус, — 52 000. Більше МОЗ не може виділити, каже Максим Степанов, тому що ці ліжка потрібні для людей з іншими захворюваннями. Зокрема, для пацієнтів з інфарктами, інсультами, онкологічними захворюваннями та тих, хто потребує операційних втручань.

Станом на 16 жовтня в Україні 287 231 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, із них 5408 летальних, 121 919 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 5992 нових випадки — новий рекорд. Загалом проведено 2 729 496 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 2269 пацієнтів.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявляв, що попри рекорд із захворюваності на COVID-19 Україна не може ввести локдаун.

За матеріалами МОЗ

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
123836

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді