Вакцини від дифтерії, правця та кору можуть виготовляти українські виробники, — Степанов

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Українські компанії мають необхідні потужності, щоб виробляти власні вакцини проти дифтерії, правця, кору та інших хвороб. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

Зміни в медичному законодавстві за вересень

Україна має налагодити власне виробництво вакцин, переконаний міністр, хоч це й не можна зробити швидко.

Вакцини від дифтерії, правця та кору можуть виготовляти українські виробники, — Степанов

✅ ✅ ✅ Хочете висловитись щодо цього? Поділіться думкою під постом на сторінці "Медична справа" у Facebook!

«Наша країна повинна мати повністю своє забезпечення вакцинами. Це шлях не швидкий. Це неможливо зробити за пів року, але наші виробники готові до цього приступити. Принаймні три виробники, з якими ми розмовляли, які мають відповідні потужності. Я кажу про ті вакцини, якими ми користуємося постійно: проти дифтерії, правця, кору”, — повідомив Максим Степанов.

Міністр наголосив: від того, чи виготовлятиме Україна власні вакцини, залежить біобезпека населення.

«Як показує COVID-19, нам необхідно мати власне виробництво. Навіть якщо на першому етапі це буде дорожче», — додав він.

✅ ✅ ✅ Австралійські стандарти кодування для МКХ-10-АМ та АКМІ

Також Максим Степанов нагадав, що Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Вона створила альянс щодо доступу до вакцини проти коронавірусу різних країн світу.

«Ми займаємося цим 5 місяців, починаючи з травня. Нам підтвердили, що коли з’явиться вакцина від коронавірусу, ми можемо розраховувати на вісім мільйонів доз щодо цієї ініціативи. Паралельно МОЗ веде перемовини також з такими світовими компаніями, як Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinovac», — розповів міністр.

Нагадаємо, щоб збільшити кількість вакцинованого населення, у МОЗ планують робити щеплення від грипу в аптеках.

Вакцини від дифтерії, правця та кору можуть виготовляти українські виробники, — Степанов
Юлія Ганжаредактор журналу «Управління закладом охорони здоров’я»
З лютого 2019 року проводити профілактичні щеплення можуть не лише заклади охорони здоров’я, а й лікарі первинки, які уклали договори з НСЗУ та провадять медичну практику як фізичні особи — підприємці. Кабінетів щеплень більше не існує. Відтепер вони називаються пунктами щеплень і мають працювати за новими вимогами. Також МОЗ оновило перелік форм медичної облікової документації, у якій лікар має робити записи щодо щеплень.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків і медвиробів та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте актуальні реєстри ліків і медвиробів
472931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді